Garden Food Festival v Ostravě pomůže i lidem bez domova

Publikováno uživatelem

Dnes v Dolní oblasti Vítkovice začíná dvoudenní přehlídka špičkového jídla a pití pod širým nebem Garden Food Festival. Hlavními tvářemi akce jsou Zdeněk Pohlreich, Markéta Hrubešová, Kamila „Kamu“ Rundusová či ostravská michelinská hvězda Radek Kašpárek. Akce má i charitativní rozměr. Přebytky jídla si totiž odveze Armáda spásy.

Pořadatelé Garden Food Festivalu se rozhodli pomoci i lidem, kteří na akci určitě nedojdou a spolupráci se navázali s Armádou spásy. Tato organizace si v neděli v podvečer převezme přebytky jídla.

„Jsme nesmírně vděčni za jakoukoliv pomoc, byť jde o jednorázovou akci. Jídlo rádi předáme lidem, kteří jsou bez domova. Těm pravidelně poskytujeme pouze polévku, takže to bude pro ně příjemné zpestření,“ řekl ředitel Centra sociálních služeb Armády spásy Henk van Hattem.

Na pódiu se před zraky návštěvníků představí Zdeněk Pohlreich, michelinský šéfkuchař Radek Kapšárek, herečka a spisovatelka Markéta Hrubešová nebo specialistka na asijskou kuchyni Kamila „Kamu“ Rundusová. Kdo si potrpí na sladké, se může těšit na renomovanou cukrářku Ivetu Fabešovou. Samozřejmě nebude scházet řada jiných kuchařů z našich regionálních i známých tuzemských restaurací. Po oba festivalové dny bude na pódiu připravený i další program, jako například brutální chilli show, vaření s brouky a další zajímavé kulinářské prezentace. Ve stáncích nabídne své delikatesy přes 60 restaurací. Na akci dovezou své produkty desítky regionálních výrobců.

Areál v Dolní oblasti Vítkovice bude pro návštěvníky otevřený dnes od 10 do 19 hodin a v neděli od 10 do 18 hodin. Vstupenka na místě stojí 150 korun, v předprodeji na neděli jsou stále za 100 Kč, vstupenky zakoupíte online u společností Ticketstream a TicketPortal a GoOut. . Děti do výšky 140 centimetrů a držitelé průkazů ZTP/P mají vstup zdarma.

Načítání…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *