Lázně Darkov chystají výstavbu termálního parku

Publikováno uživatelem

Lázně Darkov v Karviné se chystají vybudovat vedle areálu rehabilitačního sanatoria nový termální park. Ten bude sloužit jak turistům z celé České republiky tak i ze zahraničí. Termální park nabídne 1800 m2 vodní plochy, kapacitně pojme až 600 lidí v letních měsících vzroste kapacita areálu až na 1000 lidí. Vzniknout má nová bazénová hala, kterou spojovací krček propojí s budovou Rehabilitačního sanatoria v Karviné-Hranicích. Počítá se také s výstavbou nového vstupního objektu, nového stravovacího objektu, denních apartmánů a viladomů.

Některé bazény budou naplněny výhradně vyhlášenou jodobromovou vodou z termálního minerálního pramene. Unikátní jodobromová voda – solanka – má vysoký obsah jodu, který je dokonce vyšší než v přímořských oblastech. Její příznivé léčivé účinky působí blahodárně na cévní systém, napomáhají při léčbě pohybového a nervového ústrojí a také při léčbě nemocí gynekologických a kožních. Koupele v této vodě jsou každodenní součástí balneorehabilitace v Lázních Darkov.

Součástí projektu je několik venkovních bazénů s termální vodou a parkoviště pro 300 aut. Společně s výstavbou velkého termálního parku dojde k celkové rekonstrukci stávajícího objektu lázeňského Rehabilitačního bazénu, se kterým bude Thermepark propojen. V tuto chvíli se připravuje projektová dokumentace pro územní a stavební řízení. Celkové náklady na výstavbu Thermeparku v Karviné dosáhnou zhruba 650 milionů korun. Část z nich pokryjí Lázně Darkov z vlastních zdrojů, část by měla přitéct z evropských fondů, kraje a města, na zbývající část si vezmou Lázně Darkov úvěr. Půjde-li vše bez komplikací pak si budeme moci zaplavat v novém termálním parku za dva roky.

„Karviná má ideální podmínky pro takovýto projekt a zaslouží si ho, Lázně Darkov mají zase potřebné know-how a zázemí k provozování velkého termálního parku, spojení proto dává smysl,“ uvedla generální ředitelka Lázní Darkov Ing. Pavlína Filipi. Náměstek primátora Ing. Lukáš Raszyk (ČSSD) k záměru Lázní Darkov říká: „Zúčastnili jsme se představní projektu a moc se nám jeho potenciál líbí. Tento záměr posune turistický ruch v našem městě zase dál a současně doplní stávající nabídku letního koupaliště a výsledné podoby připravované rekonstrukce krytého bazénu. Lázně Darkov mohou počítat s naší podporou a propagací, která zde již funguje a je oboustranně prospěšná.“

Zavřít

Léčivé prameny v Darkově jsou známy už od 13. století. Vytryskly při hledání uhlí. Podle pověsti stávala v Darkově studánka jodobromové vody, kterou místní lidé využívali v přírodním léčitelství. Počátek samotných lázní se datuje do roku 1867, kdy místní přírodní zdroje byly uznány jako léčivé a byla zahájena první lázeňská sezona.

Zdroj: Lázně Darkov a.s.

Načítání…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *