Letní kino v Porubě dnes zahájí francouzská komedie Co jsme komu udělali?

Publikováno uživatelem

Oblíbené letní kino v Ostravě Porubě se opět vrací na louku u Francouzské ulice, kde se dnes od 21:30 bude promítat francouzská komedie Co jsme komu udělali?

V rámci třetího ročníku Porubského filmového léta čekají diváky čtyři filmy. První tři se projekce proběhnou na louce u Francouzské ulice vedle okresního soudu a poslední film bude možné shlédnout začátkem září na hřišti Základní školy Ivana Sekaniny. I tentokráte se lidé zapojili do výběru filmů, z hlasování ve čtyřech kategoriích (hudební film, rodinný film, francouzská komedie a česká letní komedie) vzešel program letošního letního kina v Porubě.

Program letošního letního kina:
21. 6. 2017 v 21:30   Co jsme komu udělali? (kategorie francouzská komedie)
26. 7. 2017 v 21:15   Hotel Transylvánie 2 (kategorie rodinný film)
9. 8. 2017 v 20:45   Perfect Days – I ženy mají své dny (kategorie česká komedie)
6. 9. 2017 v 19:30  Tančím, abych žil (kategorie hudební film)

Co jsme komu udělali?

Na životě je krásné, že se v něm nedá nic předem naplánovat. Například Verneuilovi si byli jistí tím, že se jejich čtyři nádherné inteligentní dcery provdají za výjimečné muže. A výsledek? Tím je kouzelná francouzská komedie Co jsme komu udělali?, kterou tvůrci ze země galského kohouta dokázali vyvolat stejně nadšené reakce, jaké následovaly po fenomenálních Nedotknutelných z roku 2011.

Claude a Marie Verneuilovi jsou svým založením provinční milovníci staré dobré Francie, silně věřící katolíci a ve svém okolí patří mezi vážené občany. A také mají čtyři dcery: Isabelle, Odile a Ségolène a Laure. Při jejich výchově se vždy snažili uplatňovat spíše konzervativní metody a snažili se jim vštípit ty správné hodnoty – tedy ty jejich.

A tak také museli postupně spolknout tři svatby, které rozhodně nebyly podle jejich ideálních představ. První dcera si totiž vezme muslima, druhá Žida a třetí se vdává za Číňana. Zkuste si potom představit, jak vypadá v této sestavě velké rodinné setkání na Vánoce.

Jedinou a poslední nadějí na „opravdovou“ svatbu v kostele mají u nejmladší dcery, která, haleluja, potkala Charlese, spořádaného katolíka. Jenže…

Načítání…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *