Na Nové Karolíně se bude opět stavět

Publikováno uživatelem

Projekt nové Karolíny byl rozdělen do několika etap, zatímco první etapa byla dokončena kompletně s dvouletým zpožděním. Podle projektu měla být druhá etapa výstavby dokončena na konci letošního roku. Právě skluz v rámci tohoto projektu způsobený krizí a nedostatečnou poptávkou v Ostravě, donutil developera přehodnotit celý projekt. V rámci druhé etapy, která má začít ještě během letošní zimy, se  uskuteční výstavba rezidenčních objektů v rámci, kterých vznikne několik stovek bytů.

Výstavba II. etapy Nové Karoliny bude zahájena bytovým domem Biskupa Bruna (objekt F). Objet Bispkupa Bruna bude umístěn u centrálního náměstí a nový nájemcům nabídne výhled na Beskydy a industriální komplex Dolní Vítkovice. Předprodej bytů byl již zahájen, cena začíná na 1,7mil Kč a končí u necelých 6 milionů. Devíti podlažní bytový dům nabídne 65 bytových jednotek s dispozicemi 1+kk až 4+kk a dvěma komerčními jednotkami.

Společnost Multi developer se vzdala možnosti vystavět v rámci druhé etapy administrativní objekt a nepotřebné pozemky prodala městu. Investor taktéž odstoupil od záměru vybudování třetí a čtvrté etapy, město tak získalo bezúplatně pozemky, na nichž měla být realizována výstavba. Jak se bude dále rozvíjet Nová Karolína se dozvíme v nové urbanistické studii, kterou si nechá zpracovat město Ostrava. Místo moderní čtvrti v hodnotě a 20 miliardové investice zůstane Nová Karolína nedokončeným projektem. My věříme, že se podaří městu využít tuto jedinečnou šanci ke zkvalitnění životní úrovně v Ostravě.

Zdroj: rezidence-novakarolina2.cznova-karolina.cz

Načítání…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *