Nová pravidelná linka bude létat z Ostravy do Varšavy 5x týdně

Publikováno uživatelem

Polský letecký dopravce LOT zahájí příští rok na jaře nové pravidelné spojení z mošnovského Letiště Leoše Janáčka Ostrava do Varšavy.  Od 30. března 2020 nabídne LOT 5 letů týdně v časech, které umožní snadný přestup na další spoje do Evropy, Asie a Severní Ameriky. Díky spojení s varšavským hubem získají cestující z Ostravy, ať už turisté nebo obchodní cestující, přístup k více než 111 destinacím.

Lety na této trase budou obsluhovat letadla Bombardier Q400 a Embraer 170/175, na jejichž palubách se nachází 70 až 82 sedadel ve třech cestovních třídách. Letenky na nové spojení Ostrava-Varšava si můžete zakoupit  ve všech prodejních kanálech, mimo jiné na webových stránkách www.lot.com, v kontaktních centrech LOT, kancelářích LOT Travel a v cestovních agenturách.

Od března příštího roku získají obyvatelé Moravskoslezského kraje nové spojení, díky němuž budou mít cestující z a do Ostravy možnost letět do více než 111 zajímavých destinací. Letový řád je připraven tak, aby umožnil cestujícím z Polska a četných letišť v regionu rychlý a pohodlný přestup ve Varšavě na lety do Ostravy. Opačným směrem, cestou z Ostravy LOT zajišťuje svým cestujícím přístup k rychlým přestupům na Chopinově letišti na evropské linky mimo jiné do Bruselu, Paříže, Amsterdamu a Düsseldorfu. Cestující získají také možnost využít dálkové lety například do USA, Kanady a do Asie – Singapuru a Soulu,“ uvedl člen představenstva LOT Polish Airlines Stefan Malczewski s tím, že od září se pak předpokládá navýšení rotací na dvakrát denně.

Letový řád platný od 30. 3. 2020:

LO 501 WAW-OSR         11:50-12:50 pondělí, čtvrtek, sobota
LO 502 OSR-WAW         13:25-14:30 pondělí, čtvrtek, sobota
LO 503 WAW-OSR         15:30-16:30 úterý, pátek
LO 504 OSR-WAW         17:05-18:10 úterý, pátek

Moravskoslezský kraj nebude pokračovat v hledání dopravce v závazku veřejné služby na linky Mnichov a Vídeň, ale soustředí se na spolupráci s LOT. Prostředky plánované do podpory linek do Vídně a Mnichova budou investovány do rozvoje infrastruktury letiště. Mošnovské letiště dál počítá s rozvojem charterových letů (loni odbavilo do 23 destinací rekordní počet cestujících – 377 936), důležitou kapitolou je rozvoj nákladního carga. 

Načítání…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *