Nové ostravské tramvaje se budou jmenovat nOVA

Publikováno uživatelem

Do konce května jsem mohli v anketě Dopravního podniku Ostrava rozhodovat o nové podobě tramvají značky STADLER, které nás budou v Ostravě vozit už příští rok. V rámci ankety jsem mohli vybírat celkem ze čtyř barevných návrhů designéra tramvaje Haralda Molla. Nejvíce hlasů obdržela varianta s bílými dveřmi a ostravskými vykřičníky nad nimi.

Nejúspěšnější varianta byla nejoblíbenější nejen v oficiální anketě, ale posbírala také nejvíce „LIKE“ na oficiální facebookové stránce DPO, Hitrádia Orion a v anketě zveřejněné na stránkách iDNES.cz. „Bereme přání veřejnosti vážně. Nové tramvaje Stadler pro Ostravu tedy budou mít jak bílé dveře, tak i vykřičníky. S ohledem na jednotnost s barevným řešením vozidel ostatních trakcí ještě doplníme úzký bílý pruh pod okny“, dodal Daniel Morys.

V rámci hlasování bylo možné připojit návrh na název nových tramvají. Z dvou tisícovek došlých návrhů názvů zaujalo vedení DPO jméno „nOVA“. „Je v něm obsaženo všechno: Ostrava, rychlost, rázovitost i informace o tom, že tramvaje přinesou Ostravě spoustu nového. V anketě tento název navrhli celkem tři lidé, kteří získávají jako odměnu půlroční jízdenku do ostravské MHD.

První „nOVA“ bude přivezena v únoru 2018 a první cestující by se s ní mohli svézt v srpnu.

Načítání…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *