Ostrava vyhlásila Sportovce roku 2018

Publikováno uživatelem

Slavnostní vyhlášení 12. ročníku ostravského Sportovce roku proběhlo v Divadélku pod věží za účasti náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová a předsedy městské komise pro sport a volný čas Martina Bednáře. V kategorii Nejlepší jednotlivec zvítězil motocyklový závodník Vojtěch Schwarz. Sportovní legendou byla zvolena běžkyně Taťána Netoličková, která největší úspěchy získala pod svým dívčím jménem Kocembová. Nejlepším kolektivem byl vyhlášen baseballový tým Arrows Ostrava, který získal první mistrovský titul. Ostravským Talentem roku 2018 je stolní tenista Šimon Bělík, který již hraje za muže TTC Ostrava a loni slavil i výhru v Poháru mistrů evropských zemí. Cenu si odnesla i společensky odpovědná firma – Adop-car, prodejce vozů Opel

Vítězové jednotlivých kategorií

Nejlepší jednotlivec: motocyklista Vojtěch Schwarz. Jezdí silniční závody motocyklů za Motosport Schwarz Reacing Team z.s., je vítězem Mezinárodního mistrovství České republiky SuperSport 300, byl stříbrný v Alpe Adria SuperSport 300 a bronzový na European Cup SuperSport 300. Úspěchem je také 31. místo na loňském World Championship SuperSport 300 v Brně.

Nejlepší kolektiv: mužský baseballový tým Arrows Ostrava. Mistři ČR 2018, získali historicky první titul v mužské baseballové extralize za 45 let existence.

Talent roku: stolní tenista Šimon Bělík. Student akademie stolního tenisu Petra Korbela, získal 6.místo ve světovém žebříčku kadetů a bronzovou medaili na MEJ 2018 ve dvouhře kadetů.

Sportovní legenda: atletka Taťána Netoličková. Legenda ostravské atletiky, která získala stříbrnou medaili na MS v atletice 1983 v běhu na 400 m a 4×400 m, halová mistryně Evropy 1984 v běhu na 400 m, držitelka stříbrné medaile na štafetě 4×400 m a bronzové medaile v běhu na 400m na ME 1982 v Athénách. V současné době ředitelka CISO a trenérka.

Společensky odpovědná firma: Adop-car a.s., dlouhodobý finanční sponzor ostravských sportovců.

 

 

Načítání…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *