Po doubledeckeru, lanovce budou moci lidé do ZOO vyrazit i vlakem

Publikováno uživatelem

V rámci projektu fajnOVA se i ostravské veřejnost podílí na rozvoji města a posílá náměty na projekty. Od srpna 2016 město obdrželo 252 projektových námětů, většinu z nich od obyvatel města. Všechny byly posouzeny a autor každého z nich dostává zpětnou vazbu, jestli je jeho návrh realizovatelný a zda byl zařazen do seznamu.

Jedním z příkladů návrhů od veřejnosti, který se již připravuje, je projekt Dopravní obslužnost ZOO. Jedná se o využití železniční vlečky dopravce AWT pro přepravu návštěvníků do zoologické zahrady z ostravských vlakových nádraží. Součástí plánu je vybudování nástupišť, pěší komunikace, dalšího vchodu do ZOO a vypravení vlakových spojů z hlavního nádraží nebo Dolní oblasti Vítkovice.

Železniční trať těsně míjí zoo u spodního parkoviště, takže v tomto místě by mohlo v budoucnu vzniknout nástupiště. Díky tomuto nápadu by se vyřešil problém s parkováním u Zoo.

„Velmi nás potěšila účast veřejnosti na přípravě nového strategického plánu pro Ostravu fajnOVA. Jeho schválením na jaře 2017 však proces participace občanů na rozvoji města zdaleka neskončil, ale pokračuje dále. A to mimo jiné formou trvalého přijímání námětů na tak zvané fajnOVé projekty od veřejnosti. Ty jsou následně posuzovány odborníky útvarů magistrátu a v případě jejich realizovatelnosti, atraktivity i shody se strategickými cíli města, jsou zařazovány do Akčního plánu a připravovány k realizaci,“ řekl ostravský primátor Tomáš Macura.

Načítání…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *