Program vánočních trhů v Ostravě

Publikováno uživatelem

Ostravské Vánoce se opět po roce vracejí do centra města. Od soboty 25. listopadu budeme moci vyrazit na tradiční vánoční trh na Masarykově a Jiráskově náměstí ten zde bude až do Štědrého dne.

Během letošního adventu se můžeme těšit na bohatý doprovodný program, v němž nebudou chybět lidové soubory, vokální sbory, swingové orchestry ani zástupci mainstreamu. Pro děti bude přichystáno loutkové divadlo, dřevěný betlém i betlém se zvířátky, historický kolotoč, vánoční vláček, projížďky na velbloudovi, ukázky řemesel i řemeslné dílny.

Nově u vánočního kluziště vyroste velké ruské kolo. Náměstí rozzáří bohatá vánoční výzdoba s anděly a ledovým stromem, ale i hvězdné nebe s tisícovkami hvězdiček, jež se bude klenout nad Solnou ulicí spojující obě náměstí. Vánoční trhy budou otevřeny od 10 do 20 hodin.

Program v PDF – Masarykovo náměstí              Program v PDF – Jiráskovo náměstí

Nenechte si ujít

Vánoční strom bude na Masarykově náměstí rozsvícen o první adventní neděli v 17 hodin. Od 16 hodin vystoupí Ostravský dětský sbor a poté, co se strom rozzáří, vystoupí Bára Basiková, kterou na pódiu vystřídá smíšený pěvecký suobor Chorus Ostrava

5. prosince bude náměstí patřit čertům, andělům s Mikulášem. Od 16 hodin nebude chybět mikulášská nadílka, která v 18 hodin vyvrcholí mikulášským ohňostrojem.

Ve středu 13. prosince zazní náměstím vánoční koledy v rámci akce Česko zpívá koledy za doprovodu kapely Šajtar.

Vyvrcholení celého programu Ostravských Vánoc je naplánováno na sobotu 23. prosince, kdy večer vystoupí Tomáš Savka a po něm v 18.30 hodin domácí kapela Buty.

Načítání…

Komentáře 3

 1. Důchodci,chcete ušetřit? Přestěhujte se do Prahy! Parkovací karta pro důchodce je za 360 Kč.Ostrava má téměř 3x dražší./840 Kč/.Hezké Vánoce a Nový rok.

 2. Eva

  Dobrý den,

  chtěla jsem Vám poděkovat za krásně osvícenou Ostravu, snad nikdy to nebylo na náměstí a jinde tak krásné, opravdu se Vám to moc povedlo, děkuji i za program, který je taky super. Opravdu moc děkuji.
  Přeji Vám krásné vánoční svátky a do roku 2018 jen to nejlepší.
  S pozdravem
  E.Šmírová

 3. Vánoční Ostrava je nádherná. Opravdu krásné, všechno. Masarykáč, Kuří rynek, u Elektry, i všechny postranní uličky. Je radost procházet se večerní Ostravou. Povedlo se Vám to. Přeji všem klidné a šťastné prožití svátků vánočních.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *