Škoda Electric dodá do Ostravy 12 nových klimatizovaných trolejbusů

Publikováno uživatelem

Škoda Electric vyrobí pro Dopravní podnik Ostrava dvanáct nových nízkopodlažních trolejbusů. Plzeňská firma uzavřela s DPO smlouvu na dodávku deseti dvanáctimetrových vozidel Škoda 26Tr a dvou velkokapacitních vozidel 27Tr. Celková hodnota zakázky je více než 160 milionů korun.

Trolejbusy pro Ostravu budou velmi komfortní – cestující jistě ocení například výkonnou klimatizaci. Vozidla typu 26Tr budou také vybaveny trakčními bateriemi a dopravce je tak může nasadit i na trasy, kde není trolejové vedení. Tento typ si u zákazníků získal velkou oblibu a stal se velmi žádaným jak na tuzemském, tak i na zahraničním trhu,“ doplňuje obchodní manažer Škody Electric Radek Kapr.

Vozidla typu 26Tr budou vybaveny trakčními bateriemi a mohou jezdit i bez trolejového vedení. Kloubové trolejbusy 27 Tr jsou navíc vybavené zařízením pro úsporu trakční energie, tzv. superkapacitory. Snazší nástup a výstup pasažérů je usnadněn pomocí tzv. kneelingu, kdy se trolejbus nakloní až k hraně chodníku. Pohodlí při jízdě zlepšuje také výkonný systém klimatizace a vytápění a přehledný informační systém.

Škoda Electric touto dodávkou navazuje na kontrakt z roku 2015, kdy pro Ostravu dodala 12 vozidel typů 26Tr a 27Tr. První cestující se novými trolejbusy svezou letos na podzim, celá dodávka bude dokončena v prvních čtvrtletí příštího roku.

Zdroj: Tisková zpráva

Načítání…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *