Slezský břeh Ostravice se promění v lokalitu pro relaxaci a sportování

Publikováno uživatelem

Rada města Ostravy si nechala zpracovat loni na podzim urbanistické řešení veřejného prostoru přiléhajícího k řece Ostravici v centru města v úseku mezi mostem Miloše Sýkory a hradní lávkou. Obsahem projektu je propojení stávající plošiny u pomníku přes obnovenou, prodlouženou pěší komunikaci na cyklostezku, vybudování stupňovité terasy s posezením a vyhlídkou na řeku.

Zároveň projekt počítá s revitalizací území až po loděnici. Od severní části u Sýkorova mostu dojde k vyčištění svahů od množství odpadu a stavební suti, bude odstraněn suchý porost a provedeny odborné zdravotní a bezpečnostní ořezy stromů. Zeleň bude doplněna o výsadbu keřů, trvalek, popínavých a převislých rostlin na nábřežních zdech a kvalitní trávník z květnaté luční směsi.

„Zhruba v polovině řešeného území na pravém břehu řeky se nachází ruiny mostního pilíře bývalé Střelniční lávky. Chtěli bychom tento pozůstatek mostu vhodně zrekonstruovat, podobně jak je tomu na moravské straně řeky. Při opravě budou použity původní materiály vyzdívaných konstrukcí a původní provedení výplní zábradlí,“ upřesňuje náměstkyně Šebestová.

V rámci celkové revitalizace tohoto území se počítá s instalací městského mobiliáře u loděnice. Dojte k úpravě stávajícího mola pro vodáky, nově bude vybudováno venkovního ohniště pro veřejnost či workoutového hřiště.

Víme, že okolí řeky Ostravice patří mezi vyhledávanou lokalitu pro relaxaci a sportování a dalšími úpravami bychom z něj chtěli vytvořit ještě atraktivnější místo, které bude lákat k odpolední procházce nebo jen tak k posezení ve stínu stromů,“ dodala náměstkyně Kateřina Šebestová.

Zdroj: tisková zpráva
foto: facebook.com

Načítání…

Komentáře 2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *