U hlavního nádraží vyroste muzeum MHD

Publikováno uživatelem

Nevyužívaný areál ve Wattově ulici v sousedství hlavního nádraží a pošty se promění v muzeum MHD. Na ploše téměř 25 tisíc metrů čtverečních nabídne muzeu kromě výstavy dopravních prostředků také interaktivní expozice. Venkovní areál bude využit k vybudování atrakcí pro návštěvníky, ti si boudou moci užít sjezd na laně nebo se projet po dráze nad muzeem v elektrickém vozítku.

Dnes byl představen ideový návrh muzea společnosti BWM Architekten und Partner ZT z Vídně, která vyhrála veřejnou zakázku na dodání návrhu.  Architekti se v návrhu snaží využít maximálně stávající budovy pro potřeby muzea, což minimalizuje demolice a zlevňuje konečnou cenu projektu. V Ostravě tak vyroste důstojné místo pro jednu z největších sbírek historických vozidel v České republice, kterou vlastní Dopravní podnik Ostrava.  Muzeum MHD se jistě časem zařadí svou návštěvností k Dolní oblastí Vítkovice a Zoo Ostrava.

„Jedná se o ideový návrh, který ve vnitřní části pro výstavu dopravních prostředků využívá stávající trojhalí a ve venkovní části přináší atrakce pro návštěvníky jako je vyvýšená dráha s elektrickými vozíky nebo visutá dráha pro jednotlivce, tak zvaná zip line, na které se návštěvník doslova proletí nad celým areálem muzea,“ uvedl radní pro dopravu Lukáš Semerák

Muzeum by mohlo být otevřeno v průběhu roku 2019.

Zdroj: ostrava.cz

Načítání…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *