V klimkovickém tunelu nohu z plynu, dokončuje se montáž radaru

Publikováno uživatelem

Projíždíte-li klimkovickým tunelem doporučujeme Vám dát nohu z plynu před vjezdem do tunelu. Právě se dokončuje instalace úsekového radaru, který bude měřit dodržování předepsané maximální rychlosti 80 km/h.

Měřený úsek je na vozovce vyznačen bílou čárou jak před vjezdem tak i při výjezdu z tunelu. Právě tento úsek bude pod drobnohledem kamer a snímačů vyhodnocujících průměrnou rychlost. Jejich instalace bude dokončena v průběhu ledna a následně spuštěn testovací provoz, který by měl trvat do konce března. Ten kdo překročí po ukončení tetovacího provozu rychlostní limit se může těšit na zásilku z ostravského magistrátu či pokutu na místě od policie ČR.

Systém vyjma měření rychlosti dokáže odhalit vozidla bez platné dálniční známky, pozná i kradené vozidlo.

Načítání…

Komentáře 1

  1. Je důležité v Klimkovickém tunelu pořádně přitvrdit, protože se tam prohánějí stovky silničních pirátů jezdících mnohdy dokonce i 85km/h, je tam několik bouraček denně a dochází při nich ke zranění chodců! Sice v Rakousku a v Itálii mívají v tunelech omezení na vyšší rychlost, ale tím se nesmíme nechat zmást a proto navrhuji, aby se v Klikovickém tunelu snížila povolená rychlost na 40km/h. Nebo raději když už je postavený tak špatně, že při byť jen malém překročení 80km/h hrozí všem účastníkům smrtelné nebezpečí, tak ho raději zavřeme úplně. I kdyby to mělo zachránit jen jediný život!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *