V porubském lese bude vybudován 900 metrový běžecký okruh

Publikováno uživatelem

V porubském lese bude letos vybudován běžecký okruh nepravidelného tvaru o délce 900 metrů.  Jeho realizace začne na jaře a hotov bude do konce roku 2019. Návrh běžeckého okruhu je vytvořen s ohledem na charakter lesního prostředí tak, aby působil přirozeně a zároveň naplňoval rekreační funkci území.  Na povrch budou použity piliny a písek, stezka bude doplněna mobiliářem včetně cvičících prvků. Okruh se bude s maximální ohleduplností vyhýbat vzrostlým dřevinám. Povrchovou vrstvu bude tvořit směs pilin a písku s podkladem pro odvodnění, zvýšené obruby budou z modřínového dřeva. Toto řešení eliminuje riziko poškození kořenového systému.

Modřínové dřevo je použito i pro výrobu mobiliáře a drobných prvků sloužících ke cvičení a protažení. Návštěvníci lokality budou mít k dispozici ručkovadlo, 5 hrazd, 4 fitness lavice, 5 kusů různých druhů překážek, 5 laviček a na rovném povrchu bude vyznačena trasa pro tzv. člunkový běh – v desetimetrových úsecích budou osazeny kolíky pro změnu směru. Trasa i mobiliář budou doplněny panely, na kterých budou informace o použití jednotlivých cvičebních prvků a tzv. patníky, které budou umístěny podél okruhu a budou udávat hodnotu uběhnutých metrů.

Podobu a funkčnost běžeckého okruhu jsme od začátku konzultovali s ostravskou tělovýchovnou jednotou Liga stovkařů, protože jejich členové lokalitu znají, běhají tam, cvičí. Věřím, že běžecký okruh a cvičební prvky budou využívány nejen jimi, ale záměr je nalákat i amatérské sportovce a děti ze škol z nejbližšího okolí,“ řekla náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřina Šebestová.

Káceno bude 74 stromů, přičemž u 45 z nich je to ze zdravotních důvodů – jedná se o stromy uschlé, s narušeným kmenem, s dutinou, apod. Ke kácení tohoto typu dřevin by došlo i bez ohledu na realizaci projektu v rámci běžné hospodářské činnosti. Rozpočtové náklady projektu, který se bude realizovat na území dvou obvodů – Poruba a Krásné Pole – jsou 8,75 milionu korun s DPH.

 

Načítání…

Komentáře 2

  1. Myslenka je to v podstate dobra, nicmene pripada mi to trochu jako noseni drivi do lesa. Behat se tam da a taky se tam beha uz ted. Myslim, ze je asi zbytečné vynalozit tolik penez, kacet stromy a vlastne tak trochu znicit prirozeny raz lesa. Bohate by stacilo udelat treba par lavicek, pripadne ta stanoviste s cvicicimi prvky.

  2. Něco jako bazén uprostřed moře…….super investice, kde rozum zase stál opodál a hlavní roli hrála igelitka pro někoho kdo rozhoduje.Nemůžu se toho dojmu zbavit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *