V sobotu začínají vánoční trhy v centru Ostravy

Publikováno uživatelem

Již tuto sobotu vypuknou na Masarykově a Jiráskově náměstí tradiční vánoční trhy. Díky významné finanční podpoře ze strany města budou letošní Ostravské Vánoce, jak se vánočním trhům v Ostravě, zářit více světly a nabídnou mnohem více zážitků než v předchozích letech. Můžete se těšit na koncerty, loutkové divadlo, dřevěné
betlémy se zvířátky, ledový strom, historický kolotoč, vánoční vláček, projížďky na velbloudovi nebo vánoční řemeslné dílny či Ježíškovou poštu.

Koncertní šňůru na náměstí odstartuje 1. prosince v 18:00 svým vystoupením Ewa Farna, během adventu se pak na pódiu vystřídají Bára Basiková, Marek Ztracený, Tomáš Kočko & Orchestr, Stanley‘s Dixie Street Band, David Deyl, Nebe, Markéta Konvičková, FIHA, Sebastian, Tomáš Savka závěrečný koncert na náměstí odehraje v sobotu 23. prosince od 18:30 domácí skupina Buty.

Nově se můžeme těšit  na velké ruské kolo u vánočního kluziště a tavernu s rozhlednou. Obě náměstí rozzáří bohatá vánoční výzdoba s anděly, na Kuřím rynku vyroste ledový strom. Obě náměstí propojí hvězdné nebe s tisícovkami hvězdiček, jež se bude klenout nad Solnou ulicí. Vánoční trhy budou otevřeny minimálně od 11 do 19 hodin.

Ani v letošním roce nebude chybět na vánočních trzích oblíbené kluziště. To bude k dispozici již od 25. 11. 2017 do 7. 1. 2018 každý den v čase 10:00 – 20:00 (s přestávkami na údržbu ledové plochy). Provoz kluziště zahájí 25. listopadu jízda historickou tramvají Barborka, která vystartuje ze zastávky Poruba vozovna
v 15:00. Tato tramvaj s sebou poveze maskota – tučňáka Rudolfa a v centru jej doprovodí průvod až na led. Návštěvníci se také mohou těšit každou středu na diskotéku na ledě s DJ Daxem.

“Brožura Ostravské Vánoce“ ke stažení

Nenechte si ujít

Vánoční strom bude na Masarykově náměstí rozsvícen o první adventní neděli v 17 hodin. Od 16 hodin vystoupí Ostravský dětský sbor a poté, co se strom rozzáří, vystoupí Bára Basiková, kterou na pódiu vystřídá smíšený pěvecký suobor Chorus Ostrava

5. prosince bude náměstí patřit čertům, andělům s Mikulášem. Od 16 hodin nebude chybět mikulášská nadílka, která v 18 hodin vyvrcholí mikulášským ohňostrojem.

Ve středu 13. prosince zazní náměstím vánoční koledy v rámci akce Česko zpívá koledy za doprovodu kapely Šajtar.

Vyvrcholení celého programu Ostravských Vánoc je naplánováno na sobotu 23. prosince, kdy večer vystoupí Tomáš Savka a po něm v 18.30 hodin domácí kapela Buty.

Načítání…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *