Ve Svinově postaví novou sportovní halu

Publikováno uživatelem

V Ostravě Svinově se chystá výstavba moderní víceúčelové sportovní haly. Ta bude sloužit celoročně pro širokou škálu sportovních aktivit a to zejména pro potřeby Sokola Svinov, který o svou budovu tělocvičny přišel při požáru v roce 1998. Nová hala vznikne místě vyhořelé budovy.

Vyjma Sokola bude nová hala sloužit oddílu české házené TJ Sokol Svinov, který nemá v současné době hraje soutěžní utkání ve školní tělocvičně v porubské škole L’udovíta Štúra v létě pak na venkovním hřišti v areálu vyhořelé Sokolovny. Při navrhování haly bylo počítáno s budoucím využitím haly, projekt počítá s dostatečnou kapacitou šaten a sociálních zařízení pro všechny věkové kategorie. Velikostí a zázemím bude možné v hale celoročně pořádat sportovní akce a soutěžní klání ve všech druzích sportů.

„Projektová dokumentace pro tuto stavbu byla zpracována již dříve, nyní se město rozhodlo vypsat výběrové řízení na jejího zhotovitele,“ upřesnil primátor Macura. Výstavba haly by měla začít na jaře příštího roku a ukončena by měla být na jaře 2019. „Náklady na stavbu by podle projektových cen neměly přesáhnout 41 milionů korun, ale předpokládám, že díky soutěži se je podaří snížit,“ dodal Tomáš Macura.

Aktuálně probíhá výběrové řízení na zhotovitele této stavby, předpokládané náklady na výstavbu jsou ve výši 50 milionů korun s DPH. Termín zahájení výstavby je naplánován na jaro 2018 stavba by měla být dokončena v 1. čtvrtletí 2019.

Foto: jbednar.cz

Načítání…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *