Zaleťte si za tisícovku z Ostravy na vánoční trhy do Milána

Publikováno uživatelem

Společnost Ryanair koncem října začala pravidelně létat z mošnovského letiště do italského Bergama, které je vzdálené necelých 50 Km od centra druhého největšího italského města Milán. I když je Milán město módy nabízí značné turistické vyžití. Turisté mají možnost si prohlédnout řadu památek v čele s gotickou katedrálou, pánové by si neměli při návštěvě nechat ujít západ domácího AC Milán.

Během adventu se Milán promění v jeden velký vánoční trh, kterému vévodí vánoční strom před katedrálou Narození Panny Marie. Vánoční trhy v Miláně jsou kouzelné posuďte sami:

Díky nové lince se můžeme podívat na vánoční trhy za hubičku 🙂 Zpáteční letenky se dají pořídit za necelých 1000 Kč, když vaše zavazadlo nepřekročí váhu 10 Kg (viz seznam termínu níže) doprava z letiště do Milána vyjde na 5 Euro. Nejvyšší náklad při tomto výletu vyjma nákupů bude činit ubytování, které se dá sehnat pro dva za 6-7 tisíc Kč. Chcete-li předvánoční období ozvláštnit a zpříjemnit, pak prodloužený adventní víkend v Miláně je přesně pro Vás. Odlétá se z Ostravy ve čtvrtek ve 14:25 s návratem počítejte v neděli ve 20:50.

Tip:

Určitě vyzkoušejte italský sladký chléb Panettone, který se v Itálii jí obvykle o Vánocích. Toto vánoční pečivo z Milána naleznete na svátečním stole v Itálií i zemích Jižní Ameriky.

Do těsta Panettone se běžně přidává kandovaný pomeranč, citronová kůra a rozinky, ale může být i bez přísad nebo třeba jen s čokoládou. Podává se krájené na vertikální kousky společně s teplými nápoji nebo sladkým vínem či likéry. V některých italských regionech se podává s crema di mascarpone, někdy se zabaione.

panettone-1696149_1280

 

Načítání…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *