Zastupitelé si přejí na Nové Karolíně nový mrakodrap

Publikováno uživatelem

Ostravští zastupitelé odsouhlasili na svém zasedání prodej lukrativního pozemku v centru města. Jedná o plochu u sjezdu z Frýdlantských mostů před vjezdem do podzemních garáží nákupního centra Forum Nová Karolína. Tento pozemek bude aktivně nabízen developerům na veletrhu Expo Real v Mnichově za minimální cenu 37 milionů korun.

Kupec a investor musí respektovat některé podmínky. „Budova bude mít minimálně 12 pater a parkování musí být podzemní. Podoba budovy musí vzejít z architektonické soutěže,“ uvedl Tomáš Macura. Podle něj stavba bude štíhlá a vysoká a mohly by v ní být kanceláře nebo třeba hotel. To ale bude záležet na investorovi, město nebude dávat do podmínek účel budovy.

„Ve všech plánovacích dokumentech za poslední desetiletí se tato plocha objevuje jako místo pro dominantní výškovou stavbu. Tento záměr se nikdy nepodařilo uskutečnit, protože k tomu nebylo připraveno ekonomické prostředí. Chceme to zkusit nyní. Proto vyhlašujeme záměr na prodej tohoto pozemku,“ uvedl primátor Tomáš Macura

Načítání…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *