Zrzka vyrazila na vánoční trhy

Publikováno uživatelem

Ahoj Fajn Ostravo!!! Jmenuji se Klára a budu pro Vás psát o jídle, o dobrém jídle. Postupně se dočtete a dozvíte spoustu informací, jako např.: Kam si zajít s kamarádkou/kamarádem na dobrou kávu a zákusek. Kde si dáte dobré polední menu. Nebo kam pozvete svou přítelkyni/přítele na večeři. Dále už jen jako Nakrm zrzku.

Na začátek bych se Vám měla aspoň trochu představit (ze slušnosti), tak ve zkratce: Jsem 24-letá zrzavá holka, co má ráda jídlo, sladké a vše okolo, když zrovna nejím tak běhám (musím, abych to množství jídla, které sním spálila). V Bohumíně vedu běžeckou skupinu a účastním se různých běžeckých a horských závodů. Ale teď to hlavní JÍDLO! S jídlem jsem od malička bojovala, později na střední, ve školní jídelně jsem to taky pěkně flákala, později si obědy ani neplatila (promiň mami, tati). Opravdu netuším, kdy jsem se tak rozjedla.

Ha. Přesně za týden tady máme Vánoce! Takže asi tušíte, o čem bude můj první článek. Správně! O vánočních trzích v centru Ostravy. Trhy jsou zde až do pátku. Máte posledních 6 dní nato zajít se na trhy podívat a ochutnat kulinářské speciality, tradiční punče, svařené vína nebo jen nasát vánoční atmosféru.

Já jsem zavítala na trhy s přáteli. Vyrazili jsme kolem 17:00 hodiny, kdy už je tma, líbí se mi, jak všude kolem svítí vánoční světýlka a ozdoby. Má to své kouzlo. Jen škoda toho umělého stromu. Skoro v každém stánku jsme vystáli frontu na punč, svařené víno a medovinu. Na zahřátí samozřejmě!

Konečně jsem vyzkoušela i pečené kaštany. Navštívila jsem spoustu trhů i po Evropě, a nikdy jsem je neochutnala, bála jsem se, že si je koupím, nebudou mi chutnat, a celé je vyhodím. V Ostravě jsem tedy měla s pečenými kaštany premiéru, a neuvěříte, byly výborné! Můžete je jíst na dva způsoby, na sladko nebo si je osolit, každý dle vlastní chuti. Jen by nám je ve stánku mohli už oloupat. Další zastávka byla u pečených chlebů přímo z pece, ochutnali jsme smetanový se slaninou a řeknu Vám, nic lepšího jsem letos na trzích nejedla. Následovával další punč. Po punči smažený (mastný) bramborák. Chtěla jsem nějakou sladkou tečku nakonec, trdelníků jsem už přejedená. Objevila jsem stánek se sladkými koblížky, kde si sami můžete vybrat počet kusů a polevu, kterou si je necháte polít. Taky výborné a doporučuji ochutnat. Na cestu domů jsem si koupila domácí bramborové chipsy. Doufám, že ještě budu mít na trhy cestu, a koupím si zapečený chleba z pece! Vy si pro něj skočte taky!

Přeji Vám krásné prožití vánočních svátků. Brzy se zase určitě ozvu.

Načítání…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *