Den dětí v Ostravě

Publikováno uživatelem

Den dětí na Masarykově náměstí připomene i historii Ostravy

Dnes 1.června od 10 do 18 hodin pořádá Městký obvod Moravská Ostrava a Přívoz na Masarykově náměstí Den dětí. Pro děti bude hrad s věžemi a hradbami, středověké tábornické ležení, projížďky na koních nebo historický kolotoč. Malí návštěvníci se dozvědí o vzniku Slezskoostravského hradu a budou si moci vyzkoušet stavbu hradu z papírových krabic. Jinde si budou moci zahrát na dobové řemeslníky, skládat staré mapy či velké dřevěné puzzle, nebo v omalovánkách vybarvit staré erby. Za zvládnutí úkolů budou malí soutěžící odměněni nejen dobrým pocitem z vítězství, ale i sladkostmi.

„Vzhledem k tomu, že si letos Ostrava letos připomíná 750. výročí od první písemné zmínky, bude oslava na centrálním náměstí ukázkou historického vývoje Ostravy a stěžejních momentů její minulosti. Chceme děti pobavit a zároveň rozšířit jejich vědomosti o městě, v němž žijí. Myslím, že mají na co být pyšné, a doufám, že díky soutěžím a informacím, které budou jednotlivá stanoviště provázet, si uvědomí, jak bohatou má jejich město historii, jejíž podstatná část se udála právě na území našeho obvodu. Zveme na oslavy nejen rodiče s dětmi, ale nabízíme možnost podívat se zábavnou formou na minulost Ostravy i školám, jejichž žáci by mohli na Masarykově náměstí prožít například netradiční hodinu dějepisu,“ uvádí starostka Petra Bernfeldová.

Den dětí v Zoo

Dnes se v ostravské zoologické zahradě uskuteční oslavy svátku dětí. Pro děti je připraven speciální program, který zoo připravila ve spolupráci s partou pohádkových bytostí a Nadací dřevo pro život.

Program probíha od 9 do 14 hodin. Všechny děti se mohou těšit na malý dárek, který obdrží u vstupu do zoo. V areálu zoo se pak mohou setkat s vílou Amálkou, Červenou karkulkou, broukem Pytlíkem, udatným rytířem a dalšími pohádkovými a zvířecími postavičkami, se kterými si mohou malí oslavenci zahrát a zasoutěžit.

Děti dnes zaplatí obvyklé vstupné do zoo, tj. 80 Kč a všechny obdrží malý dárek.

Pojištěnci ČPZP si užijí Den dětí v Dolní olasti Vítkovice

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna pořádá pro své klienty Den dětí v sobotu v Dolních Vítkovicích. Pojištěnci ČPZP mají v sobotu zdarma vstup do Velkého světa techniky, Malého světa techniky U6 a na Bolt Tower po předložení průkazu pojištěnce.

Volnou vstupenku si můžete vyzvednout v den akce od 10:00 hod, nejpozději v 18:00 hod (do expozice U6 nejpozději v 17:00 hod).

Pohádkový den dětí ve středisku volného času Ostrava-Zábřeh

Dnes od 15 do 18 hodin vás čeká Pohádkový den dětí plný sportovních a výtvarných stanovišť. Můžete se těšit na skákací atrakce, kouzelné bubliny, pohádkový fotokoutek, malování na obličej, výroba ručního mýdla, jezdící koně, vystoupení šermířů a od 17 hodin bude možnost opékání vlastních párků. Vstupné: 40 Kč

Šmoulí dětský den v Lasu

Do ostravského Lasa jsou dnes zváni všichni milovníci Šmoulů. Pro děti je připraveno odpoledne plné soutěží a zábavy.

Program:
15:00 – 18:00 – soutěžní cesta plná zábavných disciplín, malování na obličej aneb staň se Šmoulou
16:00 – originální šmoulí vystoupení
16:30 – bublinková školička

Dětská farma v OC Galerie

Oblíbený klaun Bertík se převlékl za krále a pomůže dětem 2. června od 16:00 s farmářskými úkoly, které na ně čekají v obchodním centru Galerie. Děti získají farmářskou smlouvu a kopec dárečků.

Den dětí v Miniuni aneb Hop do pohádky

V areálu Miniuni je o víknedu 3.6. – 4. 6. je připravený pro děti bohatý doprovodný program. Děti budou poznávat pohádky. Zahrají si na Popelku, jaké to je přebírat čočku a hrách. Čeká na ně pohybová aktivita – Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Budou moci  vařit jako pejsek a kočička nebo si zahrát poznávací hru Červená Karkulka. Platí se obvyklé vstupné

Načítání…

Komentáře 1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *