Bazaly se promění v tréninkový areál

Publikováno uživatelem

Po letech chátrání svitla pro fotbalový areál na Bazalech nová naděje. Díky společnému projektu města, kraje, Fotbalové asociace ČR a FC Baník Ostrava tu vznikne moderní tréninkový areál, který bude sloužit jako fotbalová akademie pro mladé talenty z celého kraje. Není tajemstvím, že Ostrava je poslední krajské město, kde doposud nevznikla fotbalová akademie. I přesto, že v minulosti Ostrava patřila mezi největší líhně fotbalových talentů v České republice, stačí se podívat na stálice v sestavě české fotbalové reprezentace v posledních desítkách let.

Město se rozhodlo z ekonomického hlediska neopravovat stávající nevyhovující objekty, které se na Bazalech nacházejí. Ty raději město nechá zbourat a na jejich místě proběhne výstavba nových moderních objektů. Podle tvůrců celého projektu tento krok ušetří značné finanční prostředky. Nově vystavěné objekty budou přímo navrhnuty pro potřeby fotbalové akademie a nebudou se muset dělat kompromisy.

V areálu hlavního stadiónu po přestavbě vzniknou celkem tři tréninková hřiště, které bude moci přeměnit na jedno hřiště standardních rozměrů pro mistrovské zápasy.  V místě stávajícího tréninkového hřiště vedle hlavní hrací plochy vyroste dvojice hřišť standardních rozměrů, jedno z nich budou moci žáci využívat celoročně díky umělému trávníku, na druhém hřišti bude zachován přírodní trávník. Již dnes je jisté, že v areálu vznikne 5 hracích ploch ve hře je vybudování i šestého hřiště na pozemku, který byl odprodán soukromému investorovi.

„Hlavní objekt bude mít ve finální podobě 10 šaten, posilovnu, rehabilitaci, zázemí pro lékaře, fyzioterapeuta a trenéry, prostory pro stravování a trávení volného času hráčů, tělocvičnu s hřištěm pro sálovou kopanou včetně hlediště a také technické zázemí. Vzhledem k tradici Bazalů chceme zachovat jejich fotbalový charakter. Projektovaná cena rekonstrukce celého areálu dosahuje částky 201 milionů korun za výstavbu, z toho 116 mil. Kč za nový hlavní objekt a zázemí, 30 mil. Kč za hřiště a 55 mil. Kč za terénní úpravy, opěrné zdi a nové rozvody elektřiny či vody. 18 miliónů korun bude stát demolice.  Kraj přislíbil příspěvek ve výši 70 milionů Kč,“ vypočetl náměstek primátora Martin Štěpánek.

O tom zdali na Bazalech vznikne fotbalová akademie pro talentované děti rozhodnou zastupitelé 1. března 2017. S výstavbou se následně může začít na jaře příštího roku.

Načítání…

Komentáře 1

  1. Krásný projekt, držím pěsti ať se to podaří dotáhnout do konce.
    Z návrhu to vypadá, že zůstane celá betonová tribuna (mimo prostoru za jednou brankou). Jsou nějaké plány i s prostorem za brankou na druhé straně? a horními plochami nad tribunami, kde byly stánky atd?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *