Českobratrská ulice se proměnila k nepoznání

Publikováno uživatelem

Českobratrská ulice prošla kompletní rekonstrukcí v rámci, které byly vyměněny dosluhující inženýrské sítě a nejen ty. Hlavní změny jsme mohli pozorovat v průběhu celé rekonstrukce, kdy se dopravní tepna spojující Slezskou část s Moravskou proměnila v úseku od Mostu Pionýrů po Nádražní ulici k nepoznání.

Na tomto krátkém úseku došlo k několika změnám, přibyla zde nová světelná křižovatka u Pedagogické fakulty. Došlo k přebudování zastávky Husův sad, kde byla přesunuta zastávka ve směru ke konzervatoři před hotel Mercure. Nyní jsou zastávky pro oba směny přímo naproti sobě. Velmi vkusně se podařilo do ulice zakomponovat záhonky s trvalkami, které dotvářejí nový moderní vzhled celé ulice. Bohužel se nepodařilo rekonstrukci odstranit nevzhledné zábradlí, které se zde opět vyskytuje, i když v méně nápadném nerezovém provedení.

Cena rekonstrukce Českobratrské ulice činí 33,48 milionů korun včetně DPH. Dobrá zpráva pro řidiče: automobilová doprava se vrátí na Českobratrskou ulici ve středu 1. listopadu.

Načítání…

Komentáře 2

  1. Ulice vypadá hezky, ale ne jako dopravní spojnice centra s okolím. Viz dvě zastávky naproti sobě zúžení cesty tam zkrátka budou zácpy myslím dopravní jedna radost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *