FATBOY SLIM vystoupí na Beat for Love

Publikováno uživatelem

Na jubilejním 5. ročníku Beats for Love vystoupí začátkem července britská legenda taneční hudby FATBOY SLIM. 

Hvězdný Fatboy Slim, který do Dolních Vítkovic přiláká posluchače snad všech věkových kategorií a žánrů, vystoupí na úplně nové hlavní scéně, na ploše 20 000 metrů čtverečních. Festivalový areál se rozrůstá o novou obří hlavní plochu hlavně proto, aby se neopakovala situace z loňského roku, kdy pořadatelé v pátek zahlásili „Vyprodáno“. Nová kapacita před hlavním pódiem je teď zhruba 40 000 fanoušků.

„O Fatboy Slima jsme měli zájem už od druhého ročníku festivalu, ale u jmen jeho formátu je oříšek už samotná komunikace s managementem. Naštěstí se nám to tento rok konečně podařilo a po dlouhém vyjednávání jsme velice nadšení, že můžeme oznámit zatím největší jméno za celou historii festivalu,“ komentuje pozadí vyjednávání ředitel festivalu Kamil Rudolf. Fatboy Slim patří k těm největším legendám na poli taneční hudby a dokazuje to i tím, že vystupuje na téměř všech důležitých světových akcích. „Je to člověk s neskutečnou energií, kterou přenáší na taneční dav před sebou, a jeho více jak 36leté zkušenosti za mixem jsou rozhodně znát. Pro mě osobně je to jednoznačně světový DJ číslo 1,“ doplňuje Rudolf.

Na Beats for Love letos vystoupí 400 umělců z celého světa na 13 pódiích. Mezi hlavní hvězdy festivalu budou patřit venezuelský tvrďák Zardonic, který si festival podmanil při třetím ročníku v roce 2015, Tom Staar, Kideko a Ben Long z Velké Británie nebo Eric Sneo z Německa. Zveřejněni byli i další live umělci a na festivalu se tak poprvé ukáže český rapper Marpo se svou kapelou Troublegang či vokalisti Deadly Hunta, Eva Lazarus a Jamie Irie z Anglie. Pořadatelé do letošního programu investovali oproti minulému ročníku dvojnásobnou částku.

Aktuálně jsou vstupenky v prodeji za 490 Kč (4 denní permanentka) https://goo.gl/clR9zj

Zavřít

FATBOY SLIM spolu s The Prodigy a The Chemical Brothers patří k průkopníkům žánru, který se nazývá big beat. Jeho styl je také známý jako kombinace hip hopu, breakbeatu, rocku a rhythm and blues. Už jako kluk vypustil ze svého rodného jména ‚Quentin‘ a začal si říkat ‚Norman‘. Pod pseudonymem Norman Cook vystupuje dodnes. Velký úspěch slavil s druhou deskou You’ve Come a Long Way, Baby (1998). Nesmrtelnými se staly singly „Right Here, Right Now“ a „The Rockafeller Skank“ (tato píseň se objevila i na soundtracku ke hře FIFA 99´). Jeho set v domácím Brightonu přilákal cca 250 000 návštěvníků – záznam koncertu obsahuje deska Live on Brighton Beach (2002).

Klip k písni „Praise You“ vyhrál tři a „Weapon of Choice“ dokonce čtyři ceny na MTV Music Video Awards, v květnu 2007 obdržel Ivor Novello Award za celoživotní přínos hudbě.

Zdroj: wikipedia.cz, b4l.cz

Načítání…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *