MojeDPO nová aplikace od dopravního podniku

Publikováno uživatelem

Dopravní podnik Ostrava si připravil pro občany využívající veřejnou dopravu a nejen je novinku v podobě mobilní aplikace. Pomocí aplikace se mohout od začátku března cestující ve vozidlech Dopravního podniku Ostrava (DPO) připojit k internetu prostřednictvím bezplatného a neomezeného připojení o rychlosti až 8Mbps. Vyjma možnosti připojení k veřejné Wi-Fi sítí nabízí aplikace celou řadu dalších užitečných funkcí.

V rámci aplikace můžete zjistit svou přesnou polohu, nejbližší zastávku MHD, jízdní řády všech spojení (lze stáhnout pro off-line použití). Aplikace rozšiřuje možnost pořízení jízdenky, tu si můžete zakoupit on-line přímo v aplikaci (na 45 minut až 7 dní). „Nejsme první dopravní podnik v ČR, který přišel s wi-fi připojením k internetu pro cestující ve vozidlech. Jsme však první dopravní podnik, který zároveň přišel s tak komplexní vlastní aplikací, a kterou budeme dále rozvíjet podle potřeb cestujících,“ říká generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

Spuštění aplikace MojeDPO je součástí rozsáhlého projektu digitalizace vozového parku, který zatím nemá nikde jinde v ČR obdobu. Komunikační jednotky s WiFi zajišťují také komunikaci mezi jednotlivými vozy navzájem a také  komunikaci mezi našimi vozy a infrastrukturou. Aplikaci je možné aktuálně stáhnout pro smartphony s Androidem na iOS bude aplikace k dispozici po jejím schválení ze stran Applu.

Načítání…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *