Na Bazalech vznikne fotbalová akademie

Publikováno uživatelem

Dnes v Ostravě podepsali memorandum o vzniku fotbalové akademie primátor Tomáš Macura, hejtman Ivo Vondrák, zástupci fotbalové asociace, Baníku Ostrava a společnosti Vítkovice Aréna. Na základě tohoto memoranda dojde na Bazalech k vybudování nového moderního tréningového areálu, který bude složit fotbalovým nadějím.

Stadion Bazaly se promění v tréninkové centrum Klubové akademie Ostravy. Hlavní plocha hřiště bude rozšířena, tak aby mohly vzniknout tři příčná tréninková hřiště nebo jako hřiště standardních rozměrů pro mistrovské zápasy. V místě stávajícího tréninkového hřiště vyroste standardní hřiště s umělou trávou a druhé hřiště s přírodním trávníkem. Další plochy v areálu budou sloužit pro posilování, nácvik obratnosti, vytrvalostní cvičení atd.

Součástí areálu bude také 60metrová krytá běžecká dráha pod nově vybudovanou tribunou. V tribuně vznikne rovněž 10 šaten, posilovna, rehabilitace, zázemí pro lékaře, fyzioterapeuta, trenéry, prostory pro stravování a trávení volného času hráčů, tělocvična s hřištěm pro sálovou kopanou včetně hlediště a technického zázemí.

„V memorandu jsme se zavázali, že zajistíme zpracování projektové dokumentace a dále investiční prostředky v předpokládané výši do 150 milionů korun. Dokumentace bude hotová do konce listopadu, demolice by měla začít příští rok na jaře a délka realizace je kvalifikovaně odhadnuta na 14 měsíců. Celý fotbalový areál na Bazalech vložíme do majetku městské společnosti Vítkovice Aréna,“ řekl ostravský primátor Tomáš Macura.

Moravskoslezský kraj poskytne třetinu investičních prostředků na rekonstrukci maximálně však 70 milionů korun. Fotbalová asociace České republiky bude každoročně přispívat na chod fotbalové akademie částkou 3 miliony korun. FC Baník Ostrava zajistí odbornou náplň Klubové akademie Ostravy a také ubytování členů akademie. Společnost Vítkovice Aréna se bude starat o areál a bude jej mít ve svém majetku.

Načítání…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *