Náměstí Dr. E. Beneše projde rekonstrukcí

Publikováno uživatelem

V pondělí 3. dubna odstartuje rekonstrukce náměstí Dr. E. Beneše, které se nachází před radnicí Moravské Ostravy a Přívozu. Náměstí po rekonstrukci získá nový povrch z deskové žulové dlažby ve třech odstínech. Dále zde bude nainstalován nový mobiliář, který doplní umělecké dílo. V klidové zóně náměstí bude umístěno pítko, jenž v letních měsících bude sloužit k ovlažení kolemjdoucích. Návrh možné budoucí podoby náměstí od Vysloužil Architekti můžete shlédnout níže, jedná se pouze o návrh nikoliv finální podobu náměstí.

„Náměstí je jedním z prvních míst, která příchozí při své cestě do centra Ostravy spatří. Kromě toho jde o prostranství rozprostírající se přímo před radnicí našeho obvodu. To jsou dva nejpodstatnější důvody k tomu, abychom se tomuto místu snažili dát co nejvíce reprezentativní ráz,“ uvádí místostarosta Dalibor Mouka.

Náklady na stavbu budou činit zhruba 2,6 mil. Kč. „Staveniště bude zajištěno proti vstupu nepovolaným osobám. Provoz radnice nebude stavbou omezen a vstup do budovy bude zajištěn přes schodiště z ulice Zámecké. Předpokládané ukončení rekonstrukce náměstí je stanoveno na 12. května,“ doplňuje místostarosta Dalibor Mouka s tím, že společně se zmíněnou stavbou bude dokončena i rekonstrukce kašny.

Zdroj: vyslouzilarch.cz, Tisková zpráva

Načítání…

Komentáře 1

  1. Zpětné upozornění: Mapy.cz: Ostrava byla přejmenovala na Apríla na Oprava!!! | Fajna Ostrava

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *