Nově osvětlený most Miloše Sýkory je novou noční dominantou Ostravy

Publikováno uživatelem

Včera na závěr Rozmarných slavností řeky Ostravice v doprovodu laserové show byl slavnostně rozsvícen most Miloše Sýkory. Most se díky novému osvětlení zařadil mezi noční dominanty centra Ostravy a doplňuje osvětlení věže Nové radnice.

Na konstrukci mostu bylo umístěno celkem 136 led svítidel, která budou osvětlovat jak spodní, tak horní konstrukční části mostu. V současné době je připraveno několik možných variant nasvětlení, jejich počet i barevné provedení je možno v budoucnu měnit či doplňovat. Zatím bude svítit bíle, v barvách trikolory  nebo v modrých barvách, které patří ke znakům Ostravy.

Výměny se dočkala také světla veřejného osvětlení. V základním režimu budou svítit bíle, stejně jako most, při speciálních příležitostech budou i ony měnit barvu.

„Těší mě, že se zakázku podařilo dokončit ještě před termínem, a že se most poprvé slavnostně rozsvítil na závěr Rozmarných slavnostní řeky Ostravice. Vybrali jsme barvy trikolory u příležitosti oslav stého výročí vzniku samostatného československého státu,“ řekl ostravský primátor Tomáš Macura.

Architekturní nasvětlení Sýkorova mostu zrealizovala společnost Ostravské komunikace. Cena za provedení díla je 3,29 milionu korun bez DPH. Součástí zakázky jsou antivandal kryty, které ochrání světla před krádeží, poškozením i povětrnostními vlivy.

Načítání…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *