O přeměnu ostravských jatek se postarají polští architekti

Publikováno uživatelem

Na dnešním zasedání schválila městská rada zakázku na architektonickou studii a projektovou dokumentaci pro rekonstrukci městských jatek. Poté co vítězná společnost architekta Petra Hájka odmítla s městem podepsat smlouvu. Druhá společnost v pořadí Zerozero z Prešova se omluvila, bylo vybráno pro vytvoření projektu polské architektonické studio KWK Promes architekta Roberta Konieczného, které se v architektonické soutěži umístilo na třetím místě.

Obsahem veřejné zakázky je zpracování architektonické studie, jednotlivých stupňů projektové dokumentace, výkon inženýrské činnosti, výkon činnosti koordinátora BOZP a výkon autorského dozoru po dobu realizace rekonstrukce objektu bývalých městských jatek pro účely galerie Plato Ostrava. Nejvýše přípustná cena je stanovena na 14 milionů korun bez DPH. Realizační cena rekonstrukce nesmí přesáhnout 150 milionů korun.

„Architekt Robert Konieczny splnil všechny formální podmínky a vyjádřil připravenost smlouvu uzavřít. Proto dnes rada města rozhodla o výběru projektanta a o uzavření smlouvy s KWK Promes architekt Robert Konieczny. Podle zákona o veřejných zakázkách dnešních dnem začala běžet patnáctidenní lhůta pro podání námitek. Až po jejím uplynutí je možné formálně smlouvu uzavřít,“ informoval primátor Tomáš Macura.

Zdroj: ostrava.cz

Načítání…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *