Obří světelné loutky DUNDU dnes rozzáří Trojhalí

Publikováno uživatelem

Dnes ve 21 hodin se v Trojhalí Karolina naskytne ojedinělá příležitost zhlédnout magické představení DU UND DU (anglicky You and You) německého divadelního souboru DUNDU. Umělci ze Stuttgartu v Ostravě vystoupí v rámci mezinárodního loutkářského festivalu Spectaculo Interesse.

Až pět metrů vysoké loutky vyrobené z průhledných svítících vláken rozzáří Trojhalí Karolina. Loutky jsou vyrobené inovativními konstrukčními metodami z uhlíkových vláken a vysoce odolného hliníku. Každá postava je animovaná až pěti profesionálními loutkáři. Loutky za živého hudebního doprovodu proplouvají mezi diváky a komunikují s nimi. Kromě velké postavy svítícího DUNDU umělci přivezou také pestrobarevnou dívku BIMBI. V rámci představení se tak snoubí technicky dokonalá konstrukce,sofistikovaný design a originální živá hudba, a dávají tak vzniknout úchvatné, okouzlující podívané.

„Loutky jsou vyrobeny z velmi citlivého materiálu, který nesmí ani v nejmenším navlhnout. I obyčejná mlha by mohla způsobit velké problémy. Upustili jsme proto od původního plánu uspořádat představení na Masarykově náměstí a zvolili jsme raději zastřešený prostor v Trojhalí Karolina,“ vysvětluje produkční festivalu Ivana Kytlicová.

Loutkářská společnost DUNDU sídlí v německém Stuttgartu a se svou interaktivní magickou show cestuje po celém světě jako prestižní host divadelních festivalů a dalších významných akcí. V uplynulých měsících navštívila například Spojené arabské emiráty, Švýcarsko nebo Izrael. Využijte tuto jedinečnou příležitost, vstup na akci je zdarma.

Zdroj: Divadlo Loutek Ostrava, Foto: dundu.eu

Načítání…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *