Ostrava nechá nově nasvítit most Miloše Sýkory

Publikováno uživatelem

Magistrát města Ostravy v květnu vyhlásit veřejnou zakázku na „Osvětlení konstrukce mostu Miloše Sýkory“. Zájemci o tuto zakázku měli možnost podat své nabídky s návrhem osvětlení mostu do začátku června. V rámci zadání magistrát požadoval monochromatické nasvětlení mostu v bílé barvě s možností změny barvy v případě mimořádných příležitostí či svátků. Vítěz této soutěže má za úkol nainstalovat nové osvětlení mostu nejpozději do letošních Vánoc.

Dvaadevadesátimetrový ocelový nýtovaný obloukový most se spodní mostovkou vedoucí přes řeku Ostravici, který spojuje moravskou a slezskou část Ostravy byl vybudován v roce 1914  Mostárnou Vítkovických železáren na místě dřívějšího Říšského mostu. Kulturní památkou byl prohlášen Ministerstvem kultury ČR v roce 2009. Instalace architekturního osvětlení mostu by měla přijít na 1,8 milionů korun. Ještě před instalací nasvícení dostane mostní konstrukce nový nátěr.

„Rádi bychom pozvedli architektonickou úroveň města a jednotlivých osaměle stojících památkových objektů, k nimž Sýkorův most určitě patří,“ uvedl primátor Tomáš Macura s tím, že k tzv. architekturnímu osvětlení jsou vytipovány i některé další stavby, například sakrální objekty.

Zdroj: ostrava.cz

Načítání…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *