Ostrava přijde o svou dominantu – Komín Strakáč půjde zítra ráno k zemi

Publikováno uživatelem

Zítra v ranních hodinách přijde Ostrava o dominantu vítkovické Aglomerace. Střelmistři se chystají v ranních hodinách k odstřelu komína, kterému se v Ostravě přezdívá Strakáč. Podle posledních informací dojde k odstřelu mezi 6:00 – 8:00 hodinou ranní. S největší pravděpodobností odstřel probudí Ostravany již v 6 hodin ráno.

Společnost Vítkovice, a.s.  a společenství „Vítkovice – AWTR + Polanský“ žádají veřejnost, aby zůstala doma. Samotný odstřel je složitou technickou operací. Z těchto důvodů prosíme, aby lidé nepočítali s příjezdem ani příchodem do blízkosti komína. Omezeny budou dočasně všechny přístupy pro pěší, individuální  i hromadná doprava,  a to i na ulicích Rudná, Ruská a Místecká. Prosíme, věnujte pozornost pokynům policie i dalších složek IZS a respektujte jejich preventivní opatření. Stejně tak prosíme, abyste respektovali pokyny pracovníků bezpečnostních agentur.

Dopraví podnik Ostrava se omlouvá za zpoždění ranních spojů z důvodu odstranění stavebního objektu trhacími pracemi v Dolní oblasti Vítkovice. Může v dopoledních hodinách v sobotu 3. 8. 2019, pravděpodobně mezi 7. a 8. hodinou, dojít ke zpoždění spojů autobusových linek č. 351, 387 a 980, které musí vyčkat dokončení prací.

Načítání…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *