Ostrava v rytmu hudby. Co nás letos čeká?

Publikováno uživatelem

Nastal rok 2017 a je třeba plánovat volné dny pro nadcházející koncerty a festivaly. Srdce Ostravy bije kulturou a my pro vás máme pár tipů s čím letos počítat.

V lednu v Multifunkční aule GONG vystoupí světoznámý GLENN MILLER ORCHESTRA, který byl založen již v roce 1938.

Začátek února nás obohatí krásnou a nezaměnitelnou hudbou orchestr Gregorian ságou Masters of Chant. Těšit se na něj můžete v Ostravar Aréně 2.února.

14. února v Garage clubu vystoupí majitel jednoho z největších hlasů a charisma za poslední dekády – Eric Martin frontmen Mr.Big

V druhé polovině února nás čeká klubový nářez PENDL. Už třetí ročník této události ukazuje své kvality a v rámci svého poslání nám 24.2. otevře brány sedmi klubů v centru Ostravy, ve kterých se představí spoustu zajímavých interpretů.

V březnu můžete zajít na Xindl X, který v rámci turné k albu KVADRATURA ZÁCHRANNÉHO KRUHU vystoupí 24.3. v Garage clubu.

Multifunkční aula GONG bude na Apríla(1.dubna) patřit fanouškům kapely Dire Straits 

V dubnu ožije Ostrava hity z 90. let. V RT Torax aréně vystoupí 14.4. mega hvězdy eurodance 90. let 2 UNLIMITED & Twenty 4 Seven & VENGABOYS

I letos se dočkají nejen studenti tradičního Majales Ostrava. Pořádat se bude 12.5. Zatím nejsou zveřejněny bližší informace, jen že bude opět v Dolní oblasti Vítkovice.

Den na to k nám dorazí ruský medvěd ztělesněn ve sboru Alexandrovců. I přes černou událost, která se stala nedávno, sbor dorazí a představení proběhne 13.května v Ostravar aréně.

Začátek prázdnin bude na Slezkoostravském hradu patřit jubilejnímu 10. ročníku festivalu Sorfest, který se zde uskuteční v sobotu 3.6. od 12:00.

Povedený Oldies festival rozjede letní jízdu. Lístky si můžeme shánět na 10.června, kdy se nám představí hvězdy devadesátých let jako Rednex, Captain Jack, Loona a další…

Beats for Love i přes svou krátkou existenci neodmyslitelně patří k Ostravě. 5.-8.července se všichni opět setkáme pod pecí v DoV.

Na stejném místě a ve stejném měsíci přijdou na scénu umělci festivalu Colours of Ostrava (19.-22.červenec). Letošním tahákem jsou bezesporu Imagine Dragons, Alt-J a další zvučná jména.

Začátkem srpna jak je již zvykem bude Ostrava v Plamenech, letos přijedou Arch Enemy. Jste-li příznivcem metalové a rockové hudby pak si v kalendáři zakroužkujte 5.srpna.

Na jezeře v Hlučíně nám hladinu rozhoupe Štěrkovna Open Music, kde vystoupí například Mandrage, Vojtěch Dyk, Sto Zvířat… Festival proběhne ve dvou dnech 28. a 29. července.

V létě nás ještě čeká šichta v Ostravaru, doposud nebylo určeno datum konání místních slavností.

Začátkem podzimu nás čeká koncert skupiny Nazareth. Koncert se bude 30. září v Bonver Aréně .

9.listopadu vystoupí v rámci svého koncertního turné v Ostravar aréně nejúspěšnější česká kapela Kabát, která vyráží na turné po dlouhých čtyřech letech.

Načítání…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *