Ostravská Zoo hlásí za rok 2018 historickou druhou největší návštěvnost

Publikováno uživatelem

Ostravskou zoo navštívilo v roce 2018 celkem 537 412 lidí. To je historicky druhá nejvyšší návštěvnost. K překonání rekordní návštěvnosti z roku 2014 chybělo pouhých 3 106 návštěvníků. Již čtvrtým rokem tak byla překročena půlmilionová hranice a potvrzuje se, že zoo patří k nejvýznamnějším turistickým cílům nejen Moravskoslezského kraje, ale celé České republiky, což dokládá i skladba návštěvníků – kromě místních tvoří podstatnou část i obyvatelé dalších krajů. Přízeň nám stále zachovávají i zahraniční návštěvníci, a to nejvíce z Polska a v menší míře i ze Slovenska.

Na jaře se můžeme těšit na otevření stavby pro mangusty trpasličí a dikobrazy jihoafrické, která je téměř před dokončením. V loňském roce byla dokončena přestavba původního půdního prostoru s výry velkými na chovatelsko-expoziční voliéru pro alexandry čínské. Celkem 20 těchto pestrých a čilých papoušků rozzářilo boční cestu vedoucí k Voliérám ptáků Tibetu a Číny blízko vstupu do zoo. Menšími expozicemi byly zpestřeny stávající pavilony: v Pavilonu evoluce naleznete prostorné terárium pro holaspisy létavé, terárium pro bizarní žáby vlasatice třásnité, další terárium pro mnohonožky kamerunské a dvě akvária pro bahníka západoafrického a ohrožené halančíky Amietovy. V Pavilonu Papua bylo otevřeno akvaterárium pro krajty zelené a stříkouny pětitrnné.

Návštěvníci Zoo zejména děti si oblíbili nové dětské hřiště u expozice s domácími zvířaty, které bylo uvedeno do provozu na jaře.

Načítání…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *