Socha Věry Špinarové bude nabídnuta k prodeji

Publikováno uživatelem

Rada městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz (MOaP) schválila na svém zasedání 8. dubna 2018 další kroky týkající se budoucnosti soch Věry Špinarové a Leoše Janáčka v centru města.

Na základě rozhodnutí rady bude socha Věry Špinarové nabídnuta k prodeji, a to za podmínky, že autor sochy David Moješčík podepíše smlouvu, která prodej, respektive přemístění sochy, umožní. Dosavadní smlouva, kterou bývalé vedení radnice s autorem uzavřelo, totiž městský obvod neopravňuje s uměleckými díly Davida Moješčíka jakkoliv nakládat. Pokud se prodej neuskuteční do 30. září 2019, městský obvod pro sochu zamýšlí najít vhodnější prostor než je dosavadní lokalita v Husově sadu.

Socha Leoše Janáčka zůstane v majetku městského obvodu, který bude ve spolupráci s autorem, odbornou veřejností a městem hledat citlivější architektonické zasazení díla do ostravského veřejného prostoru.

„Umím si představit její přemístění například  do parkového prostoru u budovy ředitelství městské nemocnice na Fifejdách, kde slavný hudební skladatel zemřel v roce 1928 na zápal plic v tehdejším Kleinově sanatoriu,“ říká Lukáš Jansa, radní Moravské Ostravy a Přívozu pro oblast veřejného prostoru a architektury.

Načítání…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *