Vánoční výzdoba v centru Ostravy

Publikováno uživatelem

Dominantou vánoční výzdoby bude opět strom na Masarykově náměstí, ten bude stejně jako v loňském a předloňském roce umělý, je 10 metrů vysoký, 4,5 metrů široký a skládá se z více než 27 tisíc větví. Výzdoba bude složena z ozdob z předchozích let včetně hvězdy se znakem města Ostravy na jeho špici. Celý strom bude nazdoben do stříbrné a smetanové barvy. Stejně jako v loňském roce bude Jirásku náměstí dominovat Ledový strom.

Doplněny budou vánoční prvky. Kromě taverny s rozhlednou, andělů, ledového stromu a světelných bran se můžete letos těšit taky na hvězdné nebe na ulici Solné, nazdobený Husův sad, nasvícené kašny na Smetanově náměstí, na nám. Dr. E. Beneše a na ul. Umělecké. Vedle vánočního kluziště bude umístěno ruské kolo a dětský kolotoč. Rozšíří se i místa ke konzumaci jídla a nápojů pro návštěvníky, které budou formou tzv. krmelců (2×2 metry). Na Masarykově i Jiráskově náměstí se mohou návštěvníci těšit na betlémy s živými zvířátky. K lepší orientaci budou budou sloužit nové dřevěné směrovky.

Zdobení ulic vánočními ozdobami je v plném proudu. Vánoční výzdobu naleznete na  ulicích 30. dubna, Kostelní, Nádražní, Českobratrská, Husův sad, 28. října od ulice Novinářské po ul. Nádražní, Sokolská tř., nám. Msgr. Šrámka, nám. Sv. Čecha, Zahradní, Reální, Čs. legií, Umělecká, Smetanovo nám., Solná, Poštovní, 28. října od VZP po Smetanovo náměstí, Masarykovo náměstí, Jiráskovo náměstí, Zámecká, Puchmajerova, nám. Dr. E. Beneše. Jedná se o klasické vánoční symboly, jako jsou hvězdy, stromečky, svíčky, dárky apod. Celkem bude těchto ozdob zhruba 470 kusů.

Načítání…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *