Zrzka vyrazila na polední menu do Samurai Grill & Sushi Baru

Publikováno uživatelem

Čau „Fajn Ostravo,,

byla jsem pozvaná na polední menu do Samurai Ostrava (bývalá restaurace U Řeky). Boží, první pozvání na oběd, celá natěšená jsem přišla do restaurace snad jako první zákazník. Vybírám místo k sezení, a už je u mě obsluha. Milé, ale zbrklé, mám ráda, když si nejdříve v klidu sundám rukavice, čepici, odložím kabát a posadím se. Ok, nevadí, nic tak hrozného se nestalo.

V denní nabídce poledního menu mají vždy dvě varianty: Lidovku za 79,– a specialitu za 119,–, plus zvýhodněné sushi sety. To je super ne? Ze tří jídel si už člověk dokáže vybrat. A polévka? Ta je za příplatek 29,- kč. Nic hrozného, ale v jiných restauracích je v ceně.

Objednala jsem si polévku tomatový krém s plátkem lotosu a pustila se do výběru hlavního jídla, byla jsem docela na vážkách, co si dát k dnešnímu obědu. Chtěla jsem si dát lidovku, a říkám si: Hele, jsi v Samurai, kde se specializují na asijské speciality, a ty si dáš lidovku? České jídlo? Jako vážně? OK. Číšníku dám si jako hlavní chod: Tori Teriyaki (kuřecí maso s jarní cibulkou, lahodnou Teriyaki omáčkou podávané s jasmínovou rýží)

Supr, mám objednáno. Je 11:30 a nikde ani noha, zvláštní, jsem zvyklá, že všude, kam přijdu na polední menu je buď plno nebo lidí tak akorát, ale já tam byla sama! Celou dobu! Lidi, co blbnete? Polední menu v centru Ostravy za 79,– a Vy tam nejste? Navíc příjemné prostředí, obsluha, parkování přímo před restaurací. Ale zpět k jídlu, polévka byla hezky naservírovaná, ale vařící tak, že s první lžíci jsem si popálila jazyk i horní patro. Moje chyba! Mám foukat. Polévku nedojídám, ať mi zůstane místo na hlavní jídlo, nikdy jsem Tori Teriyaki nejedla. Opět mi číšník přináší hezky naservírované jídlo. Pouštím se do něj, mňam, teplota tak akorát, že můžu hned jíst. Kuřecí maso posypané semínky v kombinací se slanější sójovou omáčkou (na slanost jsem byla upozorněna dopředu) bylo úžasné! A jasmínová rýže? Konečně jí někdo dělá pořádně, nelepí se a není suchá. Sníst tuhle porci mi trvalo asi 8 minut i s nafocením. Jídlo číšníkovi chválím. Balím, loučím se a odcházím.

Tohle byla moje druhá návštěva Grill & Sushi Bar Samurai Ostrava. Doporučuji a dávám ****. Grill & Sushi Bar Samurai má otevřeno denně od 11:00 – 21:00, o víkendu do 22:00. Všechna jídla si můžete vzít ,,take away,, 🙂

Restauratéři i vy můžete pozvat Zrzku do vaší restaurace. Ráda Vaše pozvání příjme a dorazí ochutnat speciality Vaší kuchyně. Jak se jí u Vás líbilo a chutnalo si budete moci přečíst zde na webu.

Načítání…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *