Centrum Ostravy dnes bude patřit Svatomartinským hodům

Publikováno uživatelem

Na Masarykově náměstí se dnes od 15:00 bude hodovat. V rámci Svatomartinských hodů ožijí dřevěné stánky, ve kterých si budete moci zakoupit svatomartinské speciality včetně tradiční Svatomartinské dozlatova vypečené husy. K dispozici budou taktéž první letošní moravská svatomartinská vína, ty se vyznačují svou svěží a ovocnou chutí. Svatomartinská vína sice zrála pouhých několik týdnů, ale za tuto dobu už stačila získat svůj osobitý charakter.

Hody budou oficiálně zahájeny v 15 hodin, kdy se začne hodovat u 22 metrů dlouhých stolů.  Podvečerní centrum rozzáří světla z lampionového průvodu, který povede v 17 hodin vyrazí průvod z náměstí v čele se svatým Martinem na bílém koni za asistence kejklířů a klaunů. V 18 hodin budou hody ukončeny koncertem legendy moravského folklóru Jožky Černého s cimbálovkou.

„Svatomartinské hody budou přehlídkou vinařů i lahůdek k vínu, restaurace na území našeho obvodu navíc slibují kulinářské zážitky v podobě nejrůznějších úprav hus, které ke svátku svatého Martina neodmyslitelně patří. A navíc jsou hody skvělou příležitostí ke společnému strávení příjemného odpoledne,“ zve na vůněmi a chutěmi prosycenou akci starostka Petra Bernfeldová

 

Načítání…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *