Poruba bude mít opět vlastní kino

Publikováno uživatelem

Rekonstrukce Domu kultury Poklad je v plném proudu a nenastanou-li neočekávané zdržení, pak se můžeme těšit na zahájení provozu na jaře roku 2018. Tuto informaci přinesla na včerejší zasedání zastupitelstva městského obvodu Poruba jednatelka DK Poklad Darina Daňková, která zároveň nastínila budoucí fungování porubského kulturního domu.

Po dokončení rekonstrukce budou moci Porubané navštěvovat místní minikino. „Je to novinka a jsem ráda, že se nám ji podařilo prosadit. Nepůjde o artové, ale tradiční mainstreamové a premiérové kino. To je věc, která v Porubě schází, a věřím, že ji lidé ocení,“ uvedla jednatelka DK Poklad.

Vyjma nového minikina se v budoucnu uvažuje i o znovu otevření letního kina. „Existuje projekt rekonstrukce na více než sto milionů korun. A ta částka je v současné době nereálná. Ale rádi bychom letní kino v nějakém režimu provozovali. Myslím si, že stačí vyměnit lavičky, vyčistit terén a může fungovat. Porubané ukázali, že mají o letní kino zájem a v amfiteátru by se vedle promítání mohly konat i další akce,“ dodala Darina Daňková.

Foto: platformaarchitekti.cz
zdroj: poruba.ostrava.cz

Načítání…

Komentáře 1

  1. Proboha, zamyslete se už konečně nad sebou a přestaňte fňukat, že se na nás zbytek republiky dívá skrz prsty a považuje nás za primitivy. Už jen název webu „Fajna“ Ostrava, v soutěži o město kultury, na titulní stránce zašpiněný horník, Nohavica zpívá, že jsme „kraj razovity“ a korunu všemu nasadil bývalý hejtman Novák v předvolebním videoklipu, jak „žere“ (to se nedá nazvat, jí) klobásu a chlemtá pivo, už jen chybělo, aby si rukávem otřel pusu a říhnul si. Pokud chceme působit za exoty, prosím jen dál, ale ruku na srdce, kdo tu ještě mluví lašsky, kdy naposledy v Ostravě zfáral poslední horník, před 20 nebo 25 lety? A pokud exhejtman tímto primitívním způsobem chce někoho prezentovat, ať se tak prezentuje sám a neuráží svým pokleslým primitivizmem slušné lidi, kteří zde žijí!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *