Centrum Ostravy ovládlo masopustní veselí [fotoreport]

Publikováno uživatelem

Včera se na Masarykově náměstí v centu Ostravy se konaly Masopustní radovánky doby barokní pod záštitou Ostravského muzea a radnice Moravské Ostravy a Přívozu. Na centrálním náměstí měli kolemjdoucí od rána možnost navštívit masopustní jarmark odpoledne ve tři hodiny pak odstartoval hlavní program.

Po předání masopustního práva vyrazil Maškarní průvod za doprovodu muzikantů z Polanky do městských ulic. Po návratu průvodu na náměstí došlo k pochování basy.

Zavřít

 Masopust (lidově ostatky, fašank) je slavnostní období mezi Vánocemi a postní dobou. Zatímco jeho počátek, který nastává po svátku Tří králů, má pevné datum, tak jeho konec na Popeleční středu je závislý na datu Velikonoc a končí tak v rozmezí od poloviny února do počátku března. Během Masopustu probíhaly taneční zábavy, zabijačky a také svatby. Poslední tři dny, tedy masopustní neděle, pondělí a úterý jsou zvány ostatky, končiny, fašank či přímo masopust. V těchto dnes se konají různé rituální úkony, průvod masek, scénické výstupy a a jsou zakončeny taneční zábavou.

Načítání…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *