Dnes v DOV začíná beachvolejbalový turnaj J&T Banka Ostrava Beach Open

Publikováno uživatelem

Dnes odstartuje v areálu Dolních Vítkovic kvalifikačními zápasy již druhý ročník čtyřhvězdičkového turnaje Světové série FIVB J&T Banka Ostrava Beach Open.

Během pěti soutěžních dnů budou na čtyřech kurtech bojovat elitní beachvolejbalové páry z celého světa, v hlavním turnaji se představí 32 mužských a 32 ženských týmů. Fanoušci se mohou těšit na aktuální světové jedničky, jimiž jsou Norové Anders Mol, Christian Sørum a Kanaďanky Heather Bansleyová a Brandie Wilkersonová. Loňské vítězství budou obhajovat Španělé Pablo Herrera a Adrián Gavira, mezi ženami pak domácí hvězdy Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková.

V areálu Dolních Vítkovic byly vybudovány čtyři soutěžní kurty, další dva kurty jsou určeny pro tréning. 55 nákladních aut dovezlo z pískovny Střeleč v Českém ráji 1700 tun písku. Písek je certifikovaný od expertů FIVB a na každém kurtu leží 40centimetrová vrstva. Hlavní tribuna u centrálního kurtu loni disponovala 2700 místy, letos je jejich počet navýšen na 3200.  Během zápasů prolétne nad sítí 80 míčů.

Historicky největší beachvolejbalový turnaj v České republice se loni těšil příznivým reakcím ze stran publika i hráčů. Prestižní akce přilákala na tribuny přes 20 tisíc fanoušků, a to i přes nepříznivé deštivé počasí. I když předpověď počasí na není příliš optimistická na začátek turnaje, my věříme že se počasí umoudří a podaří se překonat loňskou návštěvnost.

Vstup na kvalifikaci a zápasy ve skupinách (29. – 31. 5.) je zdarma. Zájemci o závěrečné play-off mohou využít poslední možnosti zakopuit vstupenky v předprodeji. V síti Ticketportal budou k dispozici do čtvrtka.

Načítání…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *