Dnes večer můžete sledovat na ČT1 Spravedlnost, psychologické drama z Ostravy

Publikováno uživatelem

Jakou cenu musí zaplatit detektiv vyšetřující případ vraždy prominentního soudce, který spáchala jeho dcera? Komu všemu jeho rozhodnutí změní život? První díl psychologické dramatu s kriminálním podtextem Spravedlnost, jejíž natáčení odstartovalo před loňskými Velikonocemi v Ostravě, odvysílá dnes večer Česká televize ve 20:15 na ČT1. Zbývající díly z minisérie budeme moci sledovat následující dva nedělní večery opět na ČT1.

Dvacetiletá Lily přibíhá v šoku uprostřed noci do bytu svého otce, policejního vyšetřovatele Richarda, aby mu celá od krve sdělila, že v sebeobraně zabila svého milence. Poté, co Richard zjistí, že zavražděným je prominentní soudce Kowalský, rozhodne se dceru krýt. Zamete stopy a tělo zakope. Když se Kowalského ostatky najdou, je vyšetřování při – děleno kriminalistickému týmu, který vede právě Richard. V průběhu vyšetřování Richard zjišťuje, že postupně získávané důkazy jsou v rozporu s verzí jeho dcery. Divák sice zná vraha už od začátku, ale až do konce zůstává v napětí, protože postupně odkrývá okolnosti a důvody vraždy, která ovlivní životy hned několika postav.

„Když mi Peter Bebjak poprvé vyprávěl základní námět, na kterém by byl děj této minisérie postaven, stalo se mi to, co se nestává tak často. Jasně víte, že to je ono! Když jsme pak po více než roce intenzivní práce měli v rukou scénáře, mé nadšení mě neopustilo. Dnes máme dotočeno a způsob, jakým Peter Bebjak a Martin Žiaran ony scénáře vizualizualizovali, můj prvotní pocit potvrzuje. Spravedlnost je moje srdeční záležitost,“ říká kreativní producentka Kateřina Ondřejková, v jejíž tvůrčí producentské skupině Spravedlnost vzniká.

Načítání…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *