Meat Design Ostrava 2016

Publikováno uživatelem

Již druhý ročník této prodejní přehlídky autorské tvorby dokazuje, že skvělých kreativců je kolem dost. Leč vyrábějí kousky, které právě hledáme do našeho interiéru, není někdy nejjednodušší tyto umělce a výrobce v okolí najít a tak naše tužby uspokojíme s komerční masovou výrobou velkých korporátů. Hlavní organizátorka Karolína Skórková k názvu Meat Design prozradila, že měl být původně trochu jiný, ale shodou výslovnosti podobného anglického slova došlo v komunikaci k omylu. Nakonec zůstali  u tohoto názvu, který demonstruje protiproud a liší se od velkých zavedených designérských přehlídek.

Meat Design je pořádán pro širokou veřejnost s cílem prezentovat interierový design a doplňky domácnosti. V doprovodném programu budou pořádány workshopy, přednášky, projekce a samozřejmě nebude chybět večírek a párty.  Představené značky jsou od tvůrců z Česka, Polska, Slovenska, a pro některé z nich je tato přehlídka premiérou. Jak Karolína zmiňuje, pro vystavovatele jsou nastaveny přátelské podmínky, aby se i ti méně známí, šikovní designeři mohli zúčastnit.

Loňský ročník navštívilo kolem tří tisíc lidí a pořadatelé se setkali s vlnou pozitivních reakcí. Aktivně se na celé přípravě podílí čtrnáct lidí a na jednotlivých dílčích částech dalších dvacet. Také jsme se dostali k otázce na originální TV spot. Karolína prozradila, že vznikl na podnět hlavního mediálního partnera České televize a za jeho nápadem a tvorbou stojí její manžel Vladimír Skórka se svou produkcí Skorka Creative. Karolína uvádí, že natáčení trvalo krátce, ale nanosit veškeré kulisy, rekvizity a techniku, na střechu nákupního centra Forum Nová Karolina, zabralo spoustu času a sil. Vše se prý muselo vytlačit po žebříku malým střešním otvorem.

Organizátoři se snaží z Meat Design udělat tradici, takže bychom se měli dočkat budoucích ročníků, které budou růst co do velikosti tak obsahu. Tento rok se přehlídka opět koná v Dolu Hlubina v Dolní oblasti Vítkovic a to ve dnech 24. – 27. listopadu. Vstupenky na tyto čtyři zajímavé a kreativní dny jsou za rozumnou cenu 200 Kč. Zakoupit je můžete na oficiálních webových stránkách  www.meatdesign.cz.

Načítání…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *