Mezinárodního filmový festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět míří do Ostravy

Publikováno uživatelem

V Ostravě se od 1. do 9. dubna 2017 bude konat již 18. ročník festivalu Jeden svět. Divákům nabídne možnost shlédnout více než 40 filmů, ty doprovodí debaty s hosty a školní projekce. Mezi vzácné hosty festivalu bude patřit válečná zpravodajka a humanitární pracovnice Markéta Kutilová nebo diplomat a publicista Michael Žantovský.

Filmové projekce zavítají do Cineportu Hlubina, kde festival slavnostně zahájí 31. března filmem Není úniku o lidech, kteří přežili a přežívají válku v Iráku. Promítat se bude také v Minikině Ostrava a klubu Art. Novinkou letošního festivalu budou projekce a debaty v centru Pant a kině Luna.

Filmy Dil Lejlá (1.4. od 17:00, Atlantik, 5.4. od 18:00, Pant a 9.4. od 16:00, Cineport) a Normální autistický film (5.4. od 19:30, Cineport a 9.4. od 18:30, Minikino) budou vybaveny speciální úpravou pro nevidomé a neslyšící. Tento zážitek zprostředkujeme také ostatním divákům, kteří budou mít i díky doprovodnému programu možnost vyzkoušet si prožít odpoledne bez těchto základních smyslů. Film “naslepo” odpromítá ten den i Minikino od 19:30. Tady to však bude ve smyslu překvapení. Na programu bude film, který si fanoušci festivalu sami vyberou.

Jeden svět Ostrava rozdráždí všechny lidské smysly. Specialitou bude mezinárodní kuchyně na akci Ochutnej svět (1.4. od 13:00, Provoz Hlubina) i s ochutnávkou exotických pokrmů jako nalákání na projekci filmu Brouci (1.4. od 15:00, Cineport). Jeden svět je největší mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech, jehož hlavní část proběhne v Praze od 6. do 15. března

Program festivalu naleznete na www.jedensvet.cz/2017/ostrava.

Načítání…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *