Nové tramvaje pro Ostravu dodá švýcarský Stadler

Publikováno uživatelem

Je znám vítěz výběrového řízení na dodávku 40 středněkapacitních tramvají pro Ostravu, pro někoho překvapivě se jím stala švýcarská společnost Stadler. Je to poprvé co v Česku v rámci výběrového řízení na dodavatele tramvajových souprav uspěl zahraniční dodavatel. I když byl o dodávku tramvají mezi výrobci velký zájem nakonec se do soutěže díky podmínkám přihlásily jen dva s koncepcí vozidel charakteristickými pro východní Evropu.

V Ostravě se tak můžeme těšit na nové tramvaje Metelica (Metelitsa), které se vyrábějí v závodě v Bělorusku. Jedná se o tramvaj určenou pro východoevropské trhy se kterou uspěl Stadler taktéž ve výběrovém řízení v ruském Petrohradě.

Stadler Metelica je nízkopodlažní tramvaj s robustní konstrukcí, která zaručuje provoz i při extrémních teplotách v rozpětí od -40ºC až +40 ºC. Ve vozidle může zároveň cestovat 60 sedících a až 70 stojících cestujících. Tramvaj je vybavena jak klimatizací pro letní měsíce tak i výkonným topením, které se postará o dostatečný přísun tepla k cestujícím během extrémních mrazů.

Zdroj: cs-dopravak.cz
Foto: wikimedia.org

Načítání…

Komentáře 3

  1. Budou i tyto nové tramvaje stejně hlučné, jako dosavadní v DPO ? Konkrétně se mi jedná o brousivý zvuk v obloucích, který je pronikavý a je slyšet na velkou vzdálenost. V jiných městech tramvaje tak nebrousí ….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *