Rozsvícení vánočních stromů v Ostravě

Publikováno uživatelem

Rozsvícení vánočních stromů v jednotlivých ostravských částech se stalo tradicí. U této příležitosti se sejdou obyvatelé jednotlivých obvodů a naladí se na přicházející Vánoce. Nejinak je tomu letos, kdy se v Ostravě chystá několik akcí včetně kulturního programu. Asi největší akcí bude rozsvícení vánočního stromu v centru Ostravy na Masarykově náměstí, které každoročně vyhrává co do počtu návštěvníků dané akce. Letos se tento vánoční strom rozsvítí za doprovodu Ilony Csákové a dětského pěveckého sboru.

Máte-li rádi vánoční výzdobu plnou světel, pak nesmíte chybět u sobotního rozsvícení vánočního stromu a vánoční výzdoby u Nové radnice. Na Jihu u domu kultury Akord rozsvítí vánoční strom splněných přání taktéž na adventní neděli, ani zde nebude chybět vánoční jarmark. Kompletní přehled, kdy bude rozsvícen vánoční stromeček v jednotlivých městských částech naleznete níže v tomto článku:

Moravská Ostrava

V neděli 27. listopadu  v 17:00 proběhne na Masarykově náměstí slavnostní rozsvícení vánočního stromu za doprovodu Ilony Csákové a dětského pěveckého sboru. Odpoledním programem návštěvníky provede moderátor Radek Eben. V rámci kulturního programu vystoupí dětské sborové studio, Ilona Csáková, Zuzana Stirská s kapelou Gospel Time Fine. Na Jiráskově náměstí proběhne projekce Adventního koncertu.

Magistrát města Ostravy

Na Prokešově náměstí se rozzáří vánoční strom i s vánoční výzdobou v sobotu 26.11. v 18:00 za doprovodu primátora města.  Program u Nové radnice začne již v 16 hodin na kterém nebudou chybět kreativní dílničky, divadelní před­stavení se Zimní pohádkou. Dále vystoupí folklorní soubor Hlubina, dětský pěvecký sbor, dechový kvin­tet Janáčkovy konzervatoře. Od 18:30 se můžete těšit na koncert ostravské zpěvačky Elis. Organizátoři slibují sníh a pro děti malý dárek 🙂

Poruba

V pátek 9.12. v 17:00 hodin se rozzáří vánoční strom. U slavnostního rozsvícení si můžete poslechnout Tichou noc v podání vítězky Talentu Ostrava 2016 Nikol Samkové, Martina Frynty a pěveckého sboru z Ratiboře. V pátek 9.12. taktéž začíná Vánoční jarmark, který bude Alšově náměstí až do Štědrého dne 🙂

Jih

Vánoční strom splněných přání bude před DK Akord v Zábřehu rozsvícen v neděli 27. 11. v 17:00. V rámci Vánočního jarmarku vystoupí od 13:30 hudební skupina Coverband, kterou bude od 15.30 následovat skupina Calata, dět­ský sbor Čtyřlístek, divadelníci Keltik a Nahodile. Děti, přineste si s sebou svá tajná přání, co byste chtěly pod stromeček (napsaná nebo namalovaná). Všechna přání budou v rámci programu zavěšena na Vánoční strom, který po svém rozsvícení nabude kouzelné moci. Při odevzdání svého přání pořadatelům obdržíte slosovatelný kupón a třeba vyhrajete nějaký dáreček.

Vítkovice

Rozsvícení se plánuje společně s Mikulášskou nadílkou 2.12. a to na náměstí Jiřího z Poděbrad od 16h. V programu večera bude vystoupení dětí a nadílka.

Petřkovice

Vánočního strom bude rozsvícen na náměstí ve čtvrtek v 17 h.

Polanka nad Odrou

Polanští rozsvítí svůj vánoční strom v sobotu 3. 12. v 17 hodin v areálu Dělnického domu za doprovodu žáků mateřské, základní a umělecké školy.

Pustkovec

Rozsvícení vánočního stromu před kostelem svatých Cyrila a Metoděje proběhne 2. pro­since v 16:00.

Třebovice

V Ostravě-Třebovicích rozsvěcí Vánoční strom u zdravotnického střediska v pátek 2. 12. v 16.30. O doprovodný program se postarají dětský soubor Heleny Salichové, přijdou i Mikuláš s čertem

V Michálkovicích na Michalském náměstí již vánoční strom svítí 🙂 byl rozsvícen dnes v 18:00

Načítání…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *