Ostrava se zapojí do celosvětové kampaně Hodina Země zhasnutím osvětlení radniční věže

Publikováno uživatelem

Poslední březnovou sobotu se Ostrava zhasnutím své dominanty připojí ke kampani Hodina Země, a to již posedmé v historii. Osvětlení věže Nové radnice zhasne od 20:30 do 21:30 hodin. O podpoře této celosvětové kampaně rozhodla rada města, která k podobnému kroku vyzvala i zástupce městských obvodů a vedení městských společností. Na výzvu jako první zareagoval městský obvod Poruba, který vypne na celý tento víkend obvodové osvětlení budovy a nápis porubské radnice.

Cílem kampaně Hodina Země, která se koná od roku 2007, je upozornit na vliv jednotlivců, organizací a měst na klima a životní prostředí. Hlavním tématem souvisejícím s demonstrativním zhasnutím světel nebo i spotřebičů využívajících elektrickou energii je problematika produkce skleníkových plynů pocházejících z fosilních paliv, jako hlavní příčiny klimatické změny. Jednorázové zhasnutí světla je jen projevem odhodlání změnit své návyky a zlepšit životní prostředí.

Ostrava už déle realizuje konkrétní kroky – podporuje alternativní formy dopravy, sdílená kola, eliminuje množství plastového odpadu. Na magistrátě jsme omezili nákup balené vody takřka na nulu a používáme kohoutkovou, která v Ostravě patří k nejkvalitnějším v republice. V odpadovém hospodářství prosazujeme slogan „Pro Ostravu bez odpadu“ a „3ďte bez obav – vše bude využito“. Letos budeme otevírat RE-USE centrum, které umožní opakované použití odpadu. Může to být také výzva pro kreativní lidi, jak vdechnout nový život použitým věcem, které tak nemusí skončit na skládce,“ řekla náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřina Šebestová.

Načítání…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *