Ostrava zpívá Gospel

Publikováno uživatelem

O víkendu v hale Gong vystoupilo 170 nadšenců ve sboru, 12 vynikajících muzikantů, 1 zkušený sbormistr v rámci projektu Ostrava zpívá Gospel. Po 5 týdnech příprav mohli Ostravané shlédnout tuto jedinečnou show. I vy máte díky záznamu možnost se podívat, jak se v Ostravě o víkendu zpíval gospel.

Ostrava zpívá gospel je projekt neziskové organizace YMCA Ostrava-Poruba, která v ostravském regionu funguje už téměř 20 let. O kvalitách tohoto velmi neobvyklého amatérského tělesa, které navíc funguje vždy jen pár týdnů v roce, snad nejlépe vypovídá jeho nominace na vůbec prvně vyhlašovanou Moravskoslezskou kulturní Cenu Jantar v r. 2017, kde se ocitl po boku těch nejrenomovanějších regionálních umělců a uměleckých souborů.

Sbor se z původních 70 členů v r. 2013 rozrostl nejprve na počet cca 110 členů (v letech 2014-2016). V r. 2017 ale přišla výrazná změna. Při plánování 5. ročník projektu se organizátoři rozhodli oslavit své první půlkulaté narozeniny v trochu větším měřítku. Padlo rozhodnutí uskutečnit závěrečné koncerty v Gongu a pokusit se přenést už tradiční “kostelní” atmosféru koncertů do tohoto jedinečného ostravského prostoru. A nejinak tomu bylo i v letošním roce, kdy se o víkendu představilo 170 nadšenců a 12 vynikajících muzikantů pod vedením zkušeného sbormistra.

Načítání…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *