Rozsvícení vánočních stromů sledovaly tisíce Ostravanů

Publikováno uživatelem

V sobotu v podvečer před zraky Ostravanů andělé rozsvítili vánoční strom a výzdobu radnice na Prokešově náměstí. I přes mrazivé větrné počasí se akce těšila značnému zájmu, na náměstí se těsnalo několik tisíc přihlížejících, kteří s nadšením sledovali andělskou vzdušnou akrobacii.

Součástí bohatého programu byla také Ježíškova pošta. Děti vyplnily celkem 248 korespondenčních lístků, které budou odeslány do Božího Daru. Odtamtud s razítkem tamní pošty poputují zpět na ostravské adresy. Desítky zásilek mají mimoostravskou adresu a jeden korespondenční lístek poputuje do USA. Jeho pisatel si přeje, aby za ním do České republiky dorazil jeho malý americký kamarád.

Děti z Ostravy si nejčastěji přejí pod stromeček mobily a tablety. Holčičky si přály oblečení, panenky, kočárky i domeček a malovátka pro panenky. Kluci autíčka, autodráhy, vláčky a Lego.

Na Masarykově náměstí sledovaly tisíce lidí rozsvícení vánočního stromu

Včera se od 16:00 hodin na Masarykově náměstí zpívaly koledy. Na pódiu vystoupily děti z karvinského dětského sboru Permoník, zpěvem koled navodily správnou předvánoční atmosféru. Deset minut před 17:00 hodinou na pódiu vystoupil biskup František Václav Lobkowicz a popřál všem přehlížejícím nesobecké Vánoce. Přání hezkých Vánoc připojili primátor Tomáš Macura a starostka Moravské Ostravy a Přívozu Zuzana Ožanová. V 17:00 hodin se nad Masarykovo náměstí snesl z věže staré radnice anděl, který rozsvítil vánoční strom. Rozsvícení stromu doprovodila písní Tichá noc v podání Markéty Konvičkové.

Načítání…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *