Porota vybrala vítěze architektonické soutěže na přeměnu městských jatek

Publikováno uživatelem

Odborná porota složená z místních zastupitelů a architektů pod vedení ředitele galerie Plato Ostrava Marka Pokorného vybrala vítěze mezinárodní architektonické soutěže na přeměnu bývalých městských jatek. Vítězný návrh zpracovalo studio Petr Hájek Architekti z Prahy, které uspělo v konkurenci osmi nabídek. Porota označila vítězný návrh za citlivý a zároveň působivý projekt, při výběru nejlépe vyhověl zadání a potřebám galerie.

„Považuji za velký úspěch, že tři měsíce od vyhlášení soutěže máme vybrán vítězný návrh. Je to zhruba o šest týdnů dříve, než jsme původně očekávali. Jsem rád, že se porota po intenzivní a věcné debatě nad předloženými návrhy shodla a můžeme začít připravovat další kroky. Samozřejmě nás čeká ještě spousta práce a následných debat nad konečnou podobou projektu a jeho realizací. V letošním roce jsme stihli vyhlásit již tři architektonické soutěže, u dvou z nich už máme vítěze,“ řekl ostravský primátor Tomáš Macura.

Jako druhý nejlepší byl vyhodnocen návrh kanceláře Zerozero z Prešova, třetí místo patří návrhu KWK PROMES architekta Roberta Konieczneho z Katovic. Všechny soutěžní návrhy budou vystaveny od poloviny května v budově bývalého hobby marketu Bauhaus.

 

Zdroj: ostrava.cz

Načítání…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *