Poruba má podzemní kontejnery na komunální odpad

Publikováno uživatelem

V Ostravě Porubě byly dnes nainstalovány první podzemní kontejnery na komunální odpad. Tuto novinky budou moci využívat obyvatelé přilehlých bytů u náměstí Antonie Bejdové.  Směsný odpad, sklo, papír a plast budou nově vyhazovat do třikrát větších podzemních velkokapacitních kontejnerů.

„Stávající kontejnery budou nahrazeny moderními podzemními, ze kterých nebude možné tahat odpadky a rozhazovat je po okolí. Dojde tak k významné estetizaci prostředí,“ uvedla místostarostka Zuzana Bajgarová. Vyjma náměstí Antonie Bejdové se od listopadu budují kontejnery na náměstí Jana Nerudy, v ulici Nálepkově a v lokalitě u Hlavní třídy.

„Protože se domníváme, že podzemní kontejnery rozhodně vypadají lépe než nádoby, na které jsme byli dosud zvyklí, chceme je budovat i v dalších lokalitách a už nyní připravujeme jejich projekty. Obecně se chceme zaměřit na kultivaci prostředí kolem kontejnerových stání, neboť s tím jsou spojeny výrazné negativní jevy,“ doplnila místostarostka Zuzana Bajgarová. Budování kontejnerů v další fázi bude pokračovat v následujících čtyřech lokalitách: na náměstí B. Němcové a J. Nerudy, ulice Komenského a B. Martinů.

 

Načítání…

Komentáře 2

  1. Dobrý den,

    chtěl bych se zeptat, kdy na Náměstí Antonie Bejdové postavíte další podzemní kontejnery. Tyto bezesporu vypadají lépe, ale ten bordel který se kolem nich tvoří díky nízké kapacitě určitě ne. Starých kontejnerů bylo hodně a byla ostuda, že zabírali parkovací místa, nicméně vlezl se do nich všechen odpad. Teď jsou nové podzemní kontejnery, které kapacitně absolutně neodpovídají množství lidí žijících na Náměstí A. Bejdové spíš na ostudu, protože josu chvíli po vyvezení obloženy pytlíky s odpadem. Ideální místo pro další kontejnery určitě zde: https://mapy.cz/zakladni?x=18.1659970&y=49.8435457&z=20&base=ophoto&source=coor&id=18.166053333333334%2C49.84358805555556

  2. Dobry den,Vase podzemni kontejnery nejsou zrovna efektivní.Je dobre,ze se timto způsobem ušetrili parkovaci mista,ale z druhé strany,kdy jsou přeplňené,se naskýtá lidem,co kolem kontejneru chodi,ne příliš hezký pohled,jak se kolem válí pytle,plasty,atd.,kdyz je vítr,tak i na silnici se válí nepořádek.Nemluvím o tom,že se větší objem odpadu seani nevleze do kontejneru.Chtěla jsem se zeptat,zda-li budete s touto situací podnikat patřičné kroky k tomu,aby se odpad nepovaloval kolem kontejnerů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *